Nazarın Varlığı Bilimsel Olarak İspatlandı

İngiltere Leeds Üniversitesi parapsikoloji bölümünün yaptığı bir deneye göre nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı.Leeds Üniversitesinde yapılan, psişik güçleri olduğunu iddia eden, renkli gözlere sahip 6 denekle yapılan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Nazarın Varlığı Bilimsel Olarak İspatlandı

İngiltere Leeds Üniversitesi parapsikoloji bölümünün yaptığı bir deneye göre nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı.

Leeds Üniversitesinde yapılan, psişik güçleri olduğunu iddia eden, renkli gözlere sahip 6 denekle yapılan psikokinezi deneyinde, deneklere bir hafta boyunca seçilen bazı nesnelere odaklanması istendi. 2 hafta sonucunda nesnelerin bazılarında morfolojik ve biyokimyasal değişiklikler saptanırken, özel olarak tasarlanmış hassas makinalar, deneklerin gözlerinden çıkan hassas bir frekanstan yayılan elektromanyetik dalgalar tespit ettiler.

Kirpice’de yer alan habere göre, Leeds Üniversitesi Parapsikolji bölümü başkanı Arthur Gall, araştırma ile ilgili olarak yayınladığı makalede, maddede medyana gelen değişikliklerin, sadece renkli gözlere sahip insanlarda var olan renkli fotoreseptörlerden yayılan beta ışınımlarından kaynaklandığını belirtti.

Science dergisi araştırmayı, Mayıs sayısının kapağına “Kemgöz Gerçekliği” başlığı ile duyururken, dergi konu ile ilgili bir çok bilim insanının görüşlerine yer verdi.

Sözcü