Katlanabilir iPhone ne zaman çıkacak?

Katlanabilir iPhone ne zaman çıkacak?
Cep telefonu konusunda yaptığı yeniliklerle çığır açan Apple, katlanabilir ekran konusunda Samsung ve Huawei'nin gerisinde kalmıştı. Peki Apple'ın katlanabilir telefonu ne zaman satışa çıkacak?

Her ne kadar Steve Wozniak, katlanabilir iPhone için bir çalışmaları olmadığını açıklasa da, Apple‘ın bu konuda uzun süredir kafa patlattığı biliniyor.

MWC 2019‘da ortaya çıkan Huawei ve Samsung‘un katlanabilir ekran teknolojisine sahip akıllı telefonları, akıllı telefon piyasasında dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

Apple, rakiplerinin aksine uzun yıllardır katlanabilir telefon teknolojisine kafa yoruyor. İlk olarak 2011 yılında katlanabilen bir telefon patenti alan firma 2014 yılında ise onaylanan bir katlanabilir telefon patentine de sahip.

Apple‘ın ekranlarının önemli tedarikçilerinden birinin Samsung olması. Katlanabilir ekranlarda önemli bir adım atan Samsung ise bu teknolojiyi en büyük rakibiyle paylaşmaya pek de hazır değil gibi görünüyor.

Burada Apple‘ın diğer önemli tedarikçisi LG ile masaya oturması bekleniyor.

Burada sıkıntı Apple‘ın Corning Gorilla Glass ile süren işbirliği nedeniyle katlanabilir ekranlarda kullanılan plastik katkısını kullanmayacağı düşünülüyor.

Yani Apple, Corning‘in esnek ve katlanabilir cam üretmesini bekleyeceğe benziyor. Şu an için Corning bu hedefe yönelik esnek bir cam üretmiş durumda. Sorun ise bu camın henüz Samsung ve Huawei’de kullanılan ekranlar kadar esnek olmaması.