iOS 6'ya Dönmek Artık Mümkün!

iOS 6'ya Dönmek Artık Mümkün!
Apple’ın versiyon düşürme engellemesi geliştiriciler tarafından kırıldı. Artık iOS 8’den iOS 6.1.3 sürümüne geri dönebilirsiniz.Apple, cihazlarına güncelleme sunduğu zaman eski güncelleme dosyalarının imzalarını pasif...

Apple’ın versiyon düşürme engellemesi geliştiriciler tarafından kırıldı. Artık iOS 8’den iOS 6.1.3 sürümüne geri dönebilirsiniz.

Apple, cihazlarına güncelleme sunduğu zaman eski güncelleme dosyalarının imzalarını pasif hale getiriyor. Bu yüzden dolayı güncellemeyi yükleyen kullanıcılar versiyon düşürme işlemini yapamıyor. Ancak yeni iOS güncellemesinde sorun olabileceğine karşılık SHSH kaydı olan kullanıcılar ise versiyon düşürme işlemini uygulayabiliyordu.

Versiyon Düşürmek için SHSH Kaydına Gerek Kalmadı

Apple’ın versiyon düşürme engellemesinin geliştirici tihmstar tarafından kırıldığı açıklandı. Geliştirici tihmstar’ın bulmuş olduğu açık sayesinde SHSH kaydına gerek kalmadan iOS 8 sürümünden iOS 6.1.3 sürümüne dönmek mümkün. iOS 7 ile gelen düz tasarımı beğenmeyen ve iPhone'u yavaşlayan kullanıcılar için bu çok sevindirici bir haber. Ancak iOS versiyon düşürme belli başlı modellerde yapılabiliyor.

iPhone 4s ve iPad 2 Modellerini Kapsıyor

Tihmstar’ın iOS 6.1.3 sürümüne düşürmek için bulduğu açık şimdilik sadece iPhone 4s ve iPad 2 modellerinde çalışıyor. iOS 7’den sonraki sürümlerde iPhone 4s’te performans düşüklüğü yaşayan kullanıcıların birçoğu; iOS 6.1.3 sürümüne döndüğünü ve memnun olduklarını dile getirmeye başladı bile.

iOS 6.1.3 Sürümüne Nasıl Dönülür?

Eğer iPhone 4s veya iPad 2 modellerine sahip ve iOS 6.1.3 sürümüne geri dönmek istiyorsanız tihmstar’ın yayınlamış olduğu videoyu izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.