Halk TV Canlı Yayın
Google Play Store tasarımı tekrar değişti
Birçok uygulamasının tasarımını değiştiren Google bu yılın başlarında aynı stratejiyi Google Play Store için uygulamıştı.

Kademeli bir şekilde yayınlanan güncelleme Haziran ayında durduruldu. Güncellemeyi alarak yeni tasarıma geçiş yapan kullanıcılar, birkaç gün sonra Google Play Store’a girdiklerinde eski tasarım ile karşı karşıya kaldı.

Google Play Store tasarımı yeni haliyle tekrar sunuldu

Reddit kullanıcılarına göre, Google’ın sessizce kullanımdan çektiği bu yeni kullanıcı arayüzü tekrar yayınlanmaya başlandı. Google Sans yazı tipinin kullanıldığı ve materyal hatların yer aldığı tasarım, büyük bir eksiklik ile geliyor.

[Haber görseli]

Play Store’un tasarımında bol miktarda beyaz bölüm bulunması özellikle gece saatlerinde kullanıcıların gözüne zarar verebiliyor. Tabi, Android Q ile karanlık mod desteğinin gelecek olması bu konuda kullanıcıları sevindiriyor.G

Play Store’un tasarımında yapılan en iyi değişikliklerden birisi, sekmelerin ekranın üstünden altına taşınması. Bu sayede Oyunlar, Uygulamalar, Filmler ve Kitaplar gibi seçeneklerden birine dokunmak artık çok daha kolay hale geldi.