Google, Akıllı Saatlerin Pil süresini Artırıyor

Android Wear Marshmallow güncellemesi pil süresinde artış vaat ediyor.Son kullanım oranı %1’in biraz üzerine çıkan Android 6.0 işletim sistemi akıllı telefon ve tablet sahiplerinin yanı sıraAndroid Wear platformu kullanıcıları...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Google, Akıllı Saatlerin Pil süresini Artırıyor

Android Wear Marshmallow güncellemesi pil süresinde artış vaat ediyor.

Son kullanım oranı %1’in biraz üzerine çıkan Android 6.0 işletim sistemi akıllı telefon ve tablet sahiplerinin yanı sıraAndroid Wear platformu kullanıcıları tarafından da sabırsızlıkla bekleniyor. Merakla beklenen güncelleme nihayet ikinci nesil Moto 360 için başladı. Güncellemenin diğer akıllı saatlerle ne zaman buluşacağı şimdilik bilinmiyor.

Güncelleme kapsamında yer alan en önemli yenilik kuşkusuz Doze Modu olacak. Google’ın pil süresini artırmak adına geliştirdiği mod, Marsmallow güncellemesiyle birlikte artık akıllı saatlerin kullanım süresini artıracak. Doze Modu, Android işletim sistemli cihaz uyku moduna geçtiğinde arka planda çalışan uygulamaları kapatarak pilden önemli bir tasarruf sağlıyor.

Google, Android Wear Marshmallow güncellemesine ayrıca yeni ekran hareketleri, gelişmiş uygulama izinleri, direkt sesli arama ve hoparlör iyileştirmesi gibi önemli yenilikler de dahil etti.