Fotoşoplu Kare Ödül Alınca Sosyal medya Yıkıldı!

Herkes hata yapabilir. Ama dünyaca ünlü fotoğraf makinesi markası, üzerinde oynanmış fotoğrafı orijinal sanıp bir de ona ödül vermeye kalkarsa sosyal medyanın diline düşmesi kaçınılmaz olur.Her şey Nikon’un, 10 milyon kullanıcının...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Fotoşoplu Kare Ödül Alınca Sosyal medya Yıkıldı!

Herkes hata yapabilir. Ama dünyaca ünlü fotoğraf makinesi markası, üzerinde oynanmış fotoğrafı orijinal sanıp bir de ona ödül vermeye kalkarsa sosyal medyanın diline düşmesi kaçınılmaz olur.

Her şey Nikon’un, 10 milyon kullanıcının takip ettiği Facebook sayfasından Chay Yu Wei’nin “havada yakaladığı uçak” fotoğrafına ödül verdiğini açıklamasıyla başladı. Zira fotoğrafın orijinalinde havada bir uçak yoktu. Dahası uçak, fotoşopla o kadar kötü yerleştirilmişti ki ekranda büyütüp bakıldığında sahte olduğu rahatlıkla görülebiliyordu.

Ancak hikâye bu kadar da değil. Gelişmenin üzerine bir Insragram kullanıcısı fotoğrafın sahibine hitaben, “Uçağın oradan geçmesi için ne kadar bekledin” diye sordu. Chay Yu Wei’nin buna yanıtı ise şöyle oldu: “Çok uzun süre değil! Şanslıydım! Teşekkür ederim!”

Bunun üzerine internette büyük bir gürültü koptu.

Birbiri ardına fotoğrafla alay edilen görseller paylaşıldı.

Sonrasında Nikon bir açıklama yayınlayarak yapılan hatadan ötürü özür diledi.

Hürriyet