Bakan'dan Fiber İnternet Açıklaması!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, fiber alt yapı ile ilgili “Bu yıldan itibaren buradaki yetki karmaşasını da ele alarak bu fiber işine de bir seferberlik yapmak zorundayız” dedi.Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bakan'dan Fiber İnternet Açıklaması!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, fiber alt yapı ile ilgili “Bu yıldan itibaren buradaki yetki karmaşasını da ele alarak bu fiber işine de bir seferberlik yapmak zorundayız” dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde GSM ve IMT-2000/UMTS İmtiyaz Sözleşmeleri İmza Töreni'ne katıldı. Bakan Yıldırım burada yaptığı konuşmada fiber konusunda seferberlik yapılması gerektiğini vurgulayarak: “Bu yıldan itibaren buradaki yetki karmaşasını da ele alarak bu fiber işine de bir seferberlik yapmak zorundayız. Bugün elimizdeki kapasiteye güvenip geleceği planlayamayız. Şu anda trafik miktarı, gelişmiş ülkelerdeki trafik miktarının çok altında. Bu bizim için bir ölçü olamaz. Ölçü nendir. Bilişimde azami 5 yıl içinde bütün planlarınız alt üst olur. Biz 2009 ulaştırma haberleşme şurasında ‘100 Megabit internet evleri’ diyorduk. Millet ‘bu bakan kafayı yemiş’ diyordu. Şimdi millet burnunu büküyor. İletişimde hayallerimizin ufkumuzun çok uzun vadeli olması mümkün değil. Bizim hemen fiber ağı geciktirmeden seferberliği başlatmamız lazım” dedi.