Apple, Samsung'dan Vazgeçiyor

Apple, A9 ve önceki A serisi işlemcilerin üretimi için Samsung ve TSMC firmaları ile çalışıyordu.Ancak yeni gelen habere göre artık sadece TSMC iPhone 7 A10 işlemcisini üretecek!Bilindiği gibi Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Apple, Samsung'dan Vazgeçiyor

Apple, A9 ve önceki A serisi işlemcilerin üretimi için Samsung ve TSMC firmaları ile çalışıyordu.

Ancak yeni gelen habere göre artık sadece TSMC iPhone 7 A10 işlemcisini üretecek!

Bilindiği gibi Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus A9 işlemcileri üretimi için Samsung ve TSMC isimli firmalar ile iş ortaklığını sürdürüyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus A9 işlemcileri için üretim oranları; %30 TSMC iken, %70 Samsung tarafına aitti. Ancak yeni gelen bir sızıntıya göre Apple, iPhone 7 A10 işlemcisi için sadece TSMC ile ortak üretim sürdürmeyi düşünüyor.

Her ne kadar, iPhone 7 A10 işlemcileri kimin ürettiği son kullanıcı için önemli değilmiş gibi görünse de, bu durumun önemi iPhone 6s serisinde kendini göstermişti.

Zira Apple’ın da kabul ettiği testlere göre Samsung üretimi A9 işlemciler, TSMC üretimi A9 işlemcilere göre az bir farkla da olsa daha fazla pil tüketiyordu. Durumun böyle olmasından mıdır bilinmez ancak Apple, Tayvanlı TSMC ile iPhone 7 işlemci üretimini tek firmaya düşürecek gibi görünüyor.

Electronic Times tarafından dile getirilen bu iddianın sebepleri ile ilgili kesin detaylar yer almıyor. Ancak Apple, iPhone 7 modelinde iPhone 6s serisinde olduğu gibi üretim farklılığından doğacak karışıklığın yeniden yaşanmasını istemiyor gibi görünüyor.