Apple Music Kullanıcı Sayısı Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Apple’ın geleneksel WWDC konferasında duyurulan Apple Music isimli çevrimiçi müzik servisi, bir ay sonra kullanıma sunulmuştu. Geçtiğimiz haftalar ülkemizde de kullanıma sunulan servisin abone sayısı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Apple Music Kullanıcı Sayısı Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Apple’ın geleneksel WWDC konferasında duyurulan Apple Music isimli çevrimiçi müzik servisi, bir ay sonra kullanıma sunulmuştu. Geçtiğimiz haftalar ülkemizde de kullanıma sunulan servisin abone sayısı hızla artıyor.

2015’ın son çeyrek rakamları geçen ay açıklanmıştı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Apple Music kullanıcı sayısı 10 milyona ulaşmıştı. Bu rakam son derece önemli çünkü en yakın rakip olan Spotify, 10 milyon ücretli kullanıcıya tam 6 yılda ulaşabilmişti. Son bir ayda yaşanan gelişme ise dikkat çekici çünkü Apple, 1 ayda ek 1 milyon kullanıcı daha kazandı. Apple Music kullanıcı sayısı verilerinde güncel rakam tam 11 milyon ücretli kullanıcı. Abonelikler ABD için 9.99 dolar, Türkiye için ise 9.99 TL olarak ücretlendiriliyor. Aile üyelikleri ise 14.99 dolar ve 14.99 TL.

Android ve iOS platformlarında kullanılabilen servis, Spotify’a giderek yaklaşıyor, bu yükselişin ne kadar daha süreceği bilinmiyor ancak Apple, cazip teklifini halen sürdürüyor. Apple Music’i ilk kez denemek isteyenler 90 gün boyunca ücretsiz faydalanabiliyor.

Bir diğer detay ise Apple’ın iCloud servisi hakkında. Dünya genelinde iCloud kullanıcı sayısının 782 milyon olduğu açıklandı. Apple’ın 1 milyardan fazla iOS işletim sistemli cihazı kullanıcıların elinde bulunuyor, dolayısıyla iCloud kullanıcı sayısının neden 1 milyarın altında olduğu merak ediliyordu ancak Tim Cook, bazı kullanıcıların birden fazla cihazı olduğuna vurgu yaparak bu soru işaretini giderdi.

CNNTürk