Android Wear için BBM gün yüzüne çıktı

Android Wear için BBM gün yüzüne çıktı
Dünyanın en popüler mesajlaşma servisleri arasında yer alan BlackBerry Messenger’ın Android Wear versiyonu CES 2015 fuarı sırasında gün yüzüne çıktı.Geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta düzenlenen ve tüm dünyadan teknoloji...

Dünyanın en popüler mesajlaşma servisleri arasında yer alan BlackBerry Messenger’ın Android Wear versiyonu CES 2015 fuarı sırasında gün yüzüne çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta düzenlenen ve tüm dünyadan teknoloji firmalarını bir araya getiren Consumer Electronics Show 2015 akıllı telefon konusunda hayal kırıklığı yaratmış olsa da, akıllı saat meraklıları için oldukça heyecan verici bir fuar oldu. Merakla beklenen birçok akıllı saat etkinlik kapsamında resmi olarak tanıtılırken, Android Wear işletim sistemi için yeni uygulamalar da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Google tarafından akıllı saatlere yönelik olarak geliştirilen Android Wear işletim sistemine eklenen bu yeni uygulamalardan biri de BlackBerry Messenger oldu. Dünyanın en popüler mesajlaşma servisleri arasında yer alan BBM’i akıllı saat kullanıcılarına da sunacağı bir süredir konuşulan Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry, BBM‘in Android Wear versiyonunu CES 2015 kapsamında tanıttı. BlackBerry‘nin akıllı telefon pazarındaki etkinliğini kaybetmesinin ardından ayakta kalmasında önemli bir rol oynayan BlackBerry Messenger ilk zamanlarında sadece BlackBerry’e özel olsa da, zamanla Android ve iOS’a da taşınarak daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı.