Halk TV Canlı Yayın
Volkan Demirel'den tehdit dolu sözler "Otobüse gider, özür diletirim"
Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, Trabzonspor maçı sonrasında sert açıklamalar yaptı.

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında Fenerbahçe’nin Trabzonspor’u konuk ettiği ve 10 kişi kaldığı maçın uzatma dakikalarında bulduğu golle 1-1 berabere kaldığı maç sonrası Volkan Demirel, sert açıklamalarda bulundu.

Volkan Demirel, beIN Sports’a yaptığı açıklamada, Trabzonspor’un teknik ekibinde yer alan bir ismin maç sonrası soyunma odası koridorlarında kendisine sataştığını belitti.

Fenerbahçe Kaptanı Volkan Demirel, Trabzonspor görevlisi ile yaşadığı tartışma hakkında şunları söyledi:

“Maçta oynamadığım için buraya gelmemi gereksiz görenler olabilir. Bunu ben de gereksiz görüyorum. Biz kendi halimize düşmüş bir takımız… Kimse bize dil uzatamaz. Kendi derdimiz bizi ilgilendirir. Trabzonspor’un analizcisi mi tercümanı mı neyse, tam içeri giriyorum arkamdan gereksiz laflar söylüyor. Kendisinden özür dilemesini rica edeceğim. Gelsin benden veya tüm camiadan özür dilesin. Yoksa ben gider otobüsten alıp özür diletmesini bilirim. Herkes haddini bilsin! Belki o doğduğundan beri burada mağlubiyet yüzü görmüyoruz. Burası Fenerbahçe… Tamam durumumuz belli ama herkes haddini bilsin!”

Volkan Demirel’in açıklamalarının ardından Trabzonspor yöneticisi Özer Bayraktar konuya ilişkin, “Kimse Trabzonspor'un otobüsüne binip kimseyi alamaz. O işler öyle kolay değil. Olayı araştırıyoruz aramızda çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÜNAL KARAMAN DA CEVAP VERDİ

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman da konu ile ilgili açıklamada bulundu. Ünal Karaman, şunları söyledi:

“Volkan Demirel’in hangi konuda kiminle tartıştığını bilmiyorum. Volkan Demirel kime sataştı, kime laf söyledi açıkçası ilgi alanım dışında… Kulübemde hiç kimse rakibe saygısızlık yapmaz, kültürümüze uymaz. Konuyu magazin boyutuna taşımak istemiyorum. Aslanlar gibi mücadelemizi verdik. Onun dışındakiler bizim dışımızda. Ben ‘uzatma dakikalarında faul oldu, taç çizgisinden geldi’ söylüyor muyum? Volkan Demirel’in ‘tercüman’ dediği dünya iyisi biri…”

ALİ KOÇ'TAN VOLKAN'A UYARI

İHA'nın haberine göre; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Asbaşkan Semih Özsoy ve yönetim kurulu üyelerinden Selahattin Baki, soyunma odası girişinde deneyimli kalecinin açıklamalarına yönelik görüşme yaparak, uyarılarda bulundu.

CÜNEYT ÇAKIR'A SERT ELEŞTİRİ

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, 1-1 berabere biten Trabzonspor maçının hakemi Cüneyt Çakır'ı sert bir dille eleştirdi.

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, 1-1'lik beraberliğin ardından Cüneyt Çakır’a tepki göstererek, çok fazla tartışılacak pozisyonun olduğu bir maçı geride bıraktıklarını söyledi. 

Hakem Cüneyt Çakır’ı eleştiren Semih Özsoy, “Bizden daha da kötü olan bir hakem de vardı. Ev sahibi takıma bu kadar kolay kart gösterirken yaptıkları kadar yapmadıkları da var. Gösterilmeyen kartlarla birlikte genel anlamda birazcık bizim direncimizi kırmakta çok rahat kartlar gösterdiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.