Sneijder imzayı atıyor

Sneijder imzayı atıyor
Avrupa'nın devlerini peşinden koşturan Sneijder, kamp öncesi sözleşmesini uzatacak.Galatasaray, Wesley Sneijder krizini başlamadan bitirdi. Özellikle devre arasında başta Juventus olmak üzere adı Manchester United ve Inter gibi devlerle...

Avrupa'nın devlerini peşinden koşturan Sneijder, kamp öncesi sözleşmesini uzatacak.

Galatasaray, Wesley Sneijder krizini başlamadan bitirdi. Özellikle devre arasında başta Juventus olmak üzere adı Manchester United ve Inter gibi devlerle anılan Hollandalı yıldızın Galatasaray’daki geleceği büyük polemik konusu olmuştu.

Sneijder’in menajeri ile yapılan görüşmelerde “4. yıldız gelsin sonra görüşürüz” kararı alınmıştı. Galatasaray’ın 20. lig şampiyonluğu kazanmasının ardından yönetimin önünde bekleyen ilk önemli iç transfer dosyası olan Sneijder konusunda beklenen adım atıldı.

ALBERS İLE GÖRÜŞECEK

Hafta içinde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile sportif direktör Cüneyt Tanman bir araya geldi. Zirvenin 1 numaralı gündem maddesi Sneijder’in durumuydu…

Hamzaoğlu, sözleşmesinin uzatılmasını bekleyen Sneijder için “Ne şart altında olursa olsun kalması için maddi imkanlar zorlanmalı” raporunu verdi. Bunun üzerine Tanman harekete geçti. Oyuncunun menajeri Albers ile bir araya gelecek olan Tanman, kamp başlayana kadar Sneijder’e 3 yıllık yeni sözleşmeyi imzalatacak.

YILLIK 5 MİLYON EURO

Sneijder’e önerilecek sözleşmenin detayları da hazır… Hollandalı oyun kurucuya 3.2 milyon garanti para, 1.3 milyon Euro imza parası, 500 bin Euro da maç başı olmak üzere yıllık net 5 milyon Euro ödenecek.

Böylece 31 yaşındaki yıldız takım içinde en çok kazanan oyuncu olmaya devam edecek. Yeni gelecek olan transfer kim olursa olsun Sneijder’den az alacak.