Neymar İfade Verdi

Brezilyalı yıldız Neymar, Barcelona'ya transferinde vergi usülsüzlüğü yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturmada ifade verdi.Katalan kulübü Barcelona'nın, Brezilyalı yıldız Neymar'ı transfer ederken vergi usülsüzlüğü...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Neymar İfade Verdi

Brezilyalı yıldız Neymar, Barcelona'ya transferinde vergi usülsüzlüğü yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturmada ifade verdi.

Katalan kulübü Barcelona'nın, Brezilyalı yıldız Neymar'ı transfer ederken vergi usülsüzlüğü yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturma devam ediyor.

Bugün Madrid'deki Ulusal Mahkeme'ye gelen Sambacı, soruşturma kapsamında ifade verdi.

Ne yaşanmıştı?

Neymar'ın Santos'ta forma giydiği dönemde futbolcunun transfer hakkının yüzde 40'ına sahip olan DIS adlı şirketin yaptığı suç duyurusu sonrasında İspanya'daki Ulusal Mahkeme soruşturma başlatma kararı almıştı. DIS şirketi, Barcelona'nın Neymar için toplamda 83,3 milyon avro ödediğinin ortaya çıkması üzerine kendisine sadece 17,1 milyon avro üzerinden ödeme yapıldığını belirtip, Neymar'ın Barcelona'ya transfer olmayı kabul ederek, Katalan kulübünden 40 milyon avro aldığını, diğer kulüplerden gelen tekliflerden ve transferle ilgili gelişmelerden kendisine hiçbir bildirimde bulunmadığını iddia ediyor. Mahkeme, bu yüzden Real Madrid, Chelsea, Bayern Münih ve Manchester City kulüplerinden 2009-2013 yılları arasında Santos Kulübüne, Neymar'a veya babasına yaptıkları transfer teklifleriyle ilgili bilgi de istedi.

Öte yandan Neymar'ın transferiyle ilgili Barcelona Mahkemesinde yürütülen başka bir dava daha bulunuyor. Maliyenin, transfer bedelinin Barcelona'nın ilk belirttiği rakamdan farklı olduğunu ortaya çıkartması üzerine savcılık, vergi kaçırma ve sahtekarlıktan Bartomeu için 2 yıl 3 ay hapis ve 3,8 milyon avro para cezası, transferin gerçekleştiği dönemde başkan olan Rosell için ise 7 yıl 6 ay hapis ve 25,1 milyon avro para cezası talep edip, Barcelona Kulübünün de maliyeye 11,4 milyon avro tazminat ve 22,2 milyon avro ceza ödemesini istiyor.