Mustafa Cengiz’den Fenerbahçe’ye sert yanıt: İki tane tıfıl yönetici...

Mustafa Cengiz’den Fenerbahçe’ye sert yanıt: İki tane tıfıl yönetici...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz'daki tesislerin tanıtımı sırasında ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye yönelik açıklamalar yaptı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe ile aralarındaki şampiyonluk sayısı tartışmalarını yeni açıklamalarla alevlendirdi.

Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonluklarını talep etmesiyle ilgili konuşan Cengiz, “Bugüne kadar bir tane tarihçi çıkarmadılar. Bula bula Vahdettin’i buldular. O da diyor ki, herkes Fenerli doğar, sonra başka takım tutar. Allah Allah biz Adana’da, Antep’te Fenerbahçeli olanlara hayret ederdik, ‘Sen nasıl Fenerli oldun’ diye. Espri ama hâlâ öyledir yüzde 60-70. Giderek de arttı. Herkesin Galatasaraylı olmasını da istemem. O zaman farkımız ortaya çıkmayacak” ifadelerini kullandı.

"İki tane tıfıl yönetici..."

Galatasaray Lisesi Müdür Vahdettin Engin’in Fenerbahçe’nin talebini haklı bulmasını eleştiren ve Fenerbahçeli yöneticiler Selahattin Baki ile Metin Sipahioğlu’nu hedef alan Cengiz, “İki tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil, baştadır. Tarihten uzak insanların, iflas etmiş tüccarların şeyi gibi karıştırması. Dün galip geldiler iki gündür suskunlar” dedi.