MHK'DE KAVGA ÇIKTI!

MHK'DE KAVGA ÇIKTI!
Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyesi Kadir Tozlu ile Mersin Bölgesel Kurul Üyesi Şükrü Yüksel, birbirlerine hakaret ve küfür yağdırdı. Alkollü olduğu iddia edilen Tozlu daha sonra, hakemlere antrenman yaptıran federasyon görevlisi...

Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyesi Kadir Tozlu ile Mersin Bölgesel Kurul Üyesi Şükrü Yüksel, birbirlerine hakaret ve küfür yağdırdı. Alkollü olduğu iddia edilen Tozlu daha sonra, hakemlere antrenman yaptıran federasyon görevlisi Turhan Toros'u, "Böyle idman mı yaptırılır?" diye azarladı. Toros, "Size mi hesap vereceğim" diye sert çıktı. Olay üzerine Yüksel görevden alınırken, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve kurmayları apar topar Mersin'e gitti.

mhk

Futbol hakemliği camiası şu günlerde Mersin’de yaşanan bir skandalla çalkalanıyor. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu ve kurmaylarının apar topar Mersin’e gitmesine yol açan ve Bölgesel Kurul Üyesi Şükrü Yüksel’in görevden alınmasına neden olan olay şöyle gelişti:

TOZLU VE YÜKSEL HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE KÜFÜRLEŞTİ

MHK’nin Mersinli üyesi Kadir Tozlu, geçtiğimiz günlerde Mersin bölgesi hakemlerinin antrenman yaptığı Nevin Yanıt Atletizm Tesisleri’nde Bölgesel Kurul Üyesi Şükrü Yüksel’le sert bir tartışma yaşadı. O sırada tesislerde bulunan gözü önünde gerçekleşen gerginlikte Tozlu ile Yüksel birbirlerine ağır hakaret ve küfürler yağdırdı.

TOZLU: HERKES BANA HESAP VERMEK ZORUNDA!

Alkollü olduğu iddia edilen Kadir Tozlu daha sonra hakemlere antrenman yaptıran Türkiye Futbol Federasyonu görevlisi Turhan Toros’u herkesin önünde, “Böyle antrenman mı yaptırılır? Adam gibi çalışın” diye azarladı. Toros’un, “Siz benden hesap soramazsınız” şeklindeki sözleri üzerine Tozlu’nun, “Ben MHK üyesiyim. Herkes bana hesap verecek ve vermek zorundadır Hesap vermeyen, gider! Şimdi git beni istediğin yere şikayet et” diye bağırdı.

MHK’DE OLAĞANÜSTÜ SAATLER

Hakem camiasında bomba etkisi yaratan ve kısa sürede yayılan bu olay üzerine olağanüstü toplantılar yapan MHK, Mersin Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi Şükrü Yüksel’i görevden aldı. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve kurmayları bununla da yetinmeyip, geçtiğimiz cumartesi günü apar topar Mersin’e gidip, bazı görüşmeler yaptı.

MERSİNLİ HAKEMLER MHK’YE TEPKİLİ

Bu arada, Yusuf Namoğlu ve beraberindeki MHK kurmaylarının Mersin seferi yeni bir krize yol açtı. Aralarında FIFA kokartlı eski hakemlerden Vedat Yüksel’in de bulunduğu Mersin hakem camiasının önde gelen isimleri, Kadir Tozlu ile yaşadıkları bazı olaylar başta olmak üzere sorunlarını anlatmak için Yusuf Namoğlu’ndan randevu talep etti. Ancak Namoğlu’nun bu randevuya yanıt vermediği ve bu durumun büyük rahatsızlık yarattığı öğrenildi. Yusuf Namoğlu ve ekibi bir gece kaldıkları Mersin’den pazar akşamı ayrıldı.