Halk TV Canlı Yayın
Fenerbahçe'den Erman Toroğlu ve Zeki Uzundurukan hakkında suç duyurusu
Fenerbahçe, spor yorumcuları Erman Toroğlu ve Zeki Uzundurukan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kulüpten yapılan açıklamada suç duyurusunun, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında yapıldığı belirtildi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçen hafta Kulüpler Birliği toplantısının ardından, "Bugün insanları kutuplaştıran, nefret tohumları eken, ayrıştıran bazı medya mensuplarının yaptığına çok dikkat etmeliyiz. İnsanlar sosyal medyada birbirlerine giriyor. Olan taraftarlara, bireylere olacak. Türk adaletine güvenerek, bu ortamı yaratan insanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu gibi şahısların üstüne gideceğiz" demişti.

Ali Koç, "6222 sinekleri öldürmek için değil, bataklığı kurutmak için kullanılırsa ancak fayda sağlar. Üstümüze düşen sorumluluğu yerine getireceğiz" diye konuşmuştu.

A Spor yorumcusu Zeki Uzundurukan, Trabzonspor-Göztepe maçında yaşanan "VAR" konuşmalarına ilişkin olarak, ''2010-2011 sezonu tarihin en kirli sezonudur. Bu sezon da kirli bir sezona doğru gidiyor. Bugün hakemler Trabzonspor'u doğramıştır" demişti.

Aynı kanalda yorumculuk yapan Erman Toroğlu da, ''Güzel tezgah var. Çok net. Organize işler oluyor Zeki'cim. Çok net söylüyorum organize işler" ifadelerini kullanmıştı.