Halk TV Canlı Yayın
Fenerbahçe taraftarları TFF'ye yürüdü: "Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz"
Son haftalarda hakem hatalarından kaynaklı puan kaybettiğini ileri süren yüzlerce Fenerbahçe taraftarı, TFF binasına yürüdü. Taraftarlar TFF Başkanı ve yönetimini istifaya davet etti.

Fenerbahçe taraftarı, son haftalarda maruz kaldıklarını iddia ettikleri hakem hataları ve haksızlıklar için protesto düzenledi. Yüzlerce Fenerbahçeli, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'daki binasına yürüyerek TFF uygulamaları ve hakem kararlarını protesto etti.

İstanbul'un çeşitli noktalarında toplanan sarı-lacivertli taraftarlar, bindikleri otobüslerle Riva'da bulunan TFF binasına gitti. Saat 15.00'da başlayan protesto gösterilerinde "Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz" şeklinde pankart açıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gösteri, 1 saat sürdükten sonra olaysız bir şekilde sona erdi.

Aytemiz Alanyaspor maçında sonuca etki eden hakem hatalarının bardağı taşıran son damla olduğunu ileri süren Fenerbahçeliler, kulübe karşı gösterilen sistemik yaklaşımın sone erdirilmesi talebinde bulundu.

Yapılan basın açıklamasında TFF Başkanı Nihat Özdemir'i ve Yönetim Kurulu üyeleri ile kurulları istifaya çağıran taraftarlar, hakem hataları kaynaklı puan kayıpları yaşadıklarını savunarak adalet isteklerini yineledi.

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Ülker Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada, "Damat istifa" sloganları atılmış ve sosyal medyada bu tezahürat yoğun ilgi toplamıştı.