Derbi yorumu: Yavaş top çevirirsen Beşiktaş orta sahası dağıtır
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 05.05.2021 13:18

Derbi yorumu: Yavaş top çevirirsen Beşiktaş orta sahası dağıtır

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 40. haftasındaki dev derbide Beşiktaş'ı ağırlayacak. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, karşılaşma öncesi değerlendirmelerde bulundu.

 

Süper Lig'de heyecan hız kesmeden devam ediyor. Şampiyonluk yarışının çetin geçtiği Süper Lig'de, kritik bir maç olan Galatasaray Beşiktaş derbisi için de nefesler tutuldu. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, derbi öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray'ın agresif bir oyun oynaması gerektiğini söyleyen Mehmet Demirkol, şu ifadelere yer verdi.

'Sakin top çevirirsen Beşiktaş orta sahası seni dağıtır'

Ben Fatih hocanın oyun seçimini çok önemsiyorum. Bu ne gömülü bir savunma olmalı ne de sakin top çevirme olmalı. Sen yavaş yavaş top çevirirken Beşiktaş orta sahası seni dağıtır. Gençlerbirliği maçındaki gibi orta sahada rahat top çeviremez Galatasaray.

'Galatasaray'ın daha agresif olması lazım'

Galatasaray'ın Beşiktaş’ı en çok sıkıntı çektiği kontrol oyununa itmesi lazım. Galatasaray’ın daha agresif olması lazım. Yüksek presle oynaması lazım. Acaba Luyindama, Marcao ve önde Donk’la mı oynar Galatasaray? Biz hep Atiba ve Souza’nın fiziksel güçlerinden bahsediyoruz ama Ghezzal da hacıyatmaz gibi. Ben yayıncı kuruluşta olsam Ghezzal’a yapılan faullerden bir klip yapardım.

 

Spor