Aykut Kocaman'dan hakem tepkisi: Berbattı

Süper Lig'de galibiyeti bulunmayan Medipol Başakşehir, Göztepe karşısında da sahadan puansız ayrıldı. Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman maç sonu açıklamasında maçın hakemi Tugay Kaan Nunamoğlu'nu eleştirdi. Kocaman Numanoğlu için "3-4 tane atağımız faulle kesildi. Ucuz fauller. Bu arkadaş çok iyi becerdi. Berbattı" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Eylül 2021 11:18
Aykut Kocaman'dan hakem tepkisi: Berbattı

Mücadele sonrası açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Meslek hayatımdaki ilginç dönemlerden bir tanesi. Oyun adına birçok şey iyi gidiyor ama sonuç olarak yediğimize karşılık veremiyor, attığımızı koruyamıyoruz. Hakikaten insanın söyleyecek bir şeyi kalmıyor. Sözün bittiği yer" dedi.

Maçın hakemi Tugay Kaan Numanoğlu'nu eleştiren Kocaman, "Tugay Kaan Numanoğlu tecrübeli hakemlerin çok net yaptığı şeyi yaptı. Maçın gidişatını bu taraftan bu tarafa çevirdi. 3-4 tane atağımız faulle kesildi. Ucuz fauller. Bu arkadaş çok iyi becerdi. Berbattı" ifadelerini kullandı.

'Berbat bir hakemlik yaptı'

Kocaman, mücadeleden sonra katıldığı basın toplantısında, İzmir deplasmanında en az 1 puanla dönüp, kendileri adına kötü gidişatı tersine çevirmeyi amaçladıklarını ancak bunu başaramadıklarını kaydetti.

Rakiplerinin teknik direktör değişikliğiyle daha enerji yükselmelerinin olacağını tahmin ettiklerini ve bunun gerçekleştiğini kaydeden Kocaman, "Maçın hakemine de özellikle bir şekilde söylemem lazım. Berbat bir hakemlik yaptı. Özellikle maçın gidişatını etkileyen, sonucu etkileyen bir şey olmadı ancak tecrübeli hakemlerin sergilediği bir davranış şekli vardır. Oyunun gidişatını faullerle gibi kararlarla etkilerler. Berbat bir hakemlik yaptı, oyunun son 5 dakikasında bize uydurma fauller vermeye çalıştı" dedi.

'Tarif etmek mümkün değil'

NTVSpor'un haberine göre, Kocaman, müsabakanın ilk yarısında mükemmele yakın bir oyun sergilediklerini ve öne geçtiklerini ancak daha sonra buldukları pozisyonu hem değerlendiremediklerini hem de Göztepe kalecisi İrfan Can’ın başarılı kurtarışlar yaptığını söyledi.

Meslek hayatında çok karşılaştığı bir durum içerisinde olmadıklarını kaydeden Kocaman, "Oyun adına olumlu istatistiklerde en başta olduğumuz dönemde, dört maçta sıfır puanda kalmak oksimoron bir durum yani. Bunu tarif etmek mümkün değil" dedi.

Spor