Sorumluların sessizliği: Gül dışında herkes sus pus

Sorumluların sessizliği: Gül dışında herkes sus pus

Levent Gültekin'e Halk TV'ye gelişi sırasında yaklaşık 25 kişilik bir grubun saldırmasına kamuoyundan tepki yağarken iktidar kanadından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hariç kimseden kınama gelmedi.

Murat Sabuncu ile birlikte "İki Yorum" programını yapan Levent Gültekin'e Halk TV'ye girişi sırasında yaklaşık 25 kişilik bir grup saldırdı. Uğradığın tekmeli yumruklu saldırıyı kendi programı "İki Yorum"da canlı yayında anlatan Gültekin'in yüzünden aldığı darbelerin izleri ekrana yansıdı. Gültekin vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı, parmağı kırıldı. 

Gültekin, açıklamasının başından sosyal medya üzerinden bir iktidar ortağı partinin genel başkanı yardımcıları dahil belli bir kesimden, tehdit aldığını hatırlattı. Gültekin, "Devlet bu tür eşkıyalara bir disiplin vermek için vardır ama ne yazık ki izliyor" dedi.

Gül konuştu: İktidar sus pus

Adalet Bakanı Gül, katıldığı canlı yayında Levent Gültekin'e yönelik gerçekleşen saldırı hatırlatılınca, geçmiş olsun diyerek, şiddetin tasvip edilemeyeceğini söyledi.

İktidar kanadından ise kimseden 'geçmiş olsun' mesajı paylaşılmadı. 

Semih Yalçın da sessiz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 4 Mart tarihinde sosyal medya hesabından Levent Gültekin'i hedef göstermişti. Yalçın, tweetlerinde, "Levent Gültekin adındaki azınlık ırkçısı gazeteci ve yazar taslağı, açıkça ilan edemediği bölücülük ve Türk düşmanlığını, duçar olduğu MHP nevrozu üzerinden teşhire çalışıyor. Hangi mahfillere hizmet ettiği belirsiz bu müstemleke tipi “sözde” gazeteci; Türkiye gerçeklerinden uzakta, vicdanını hapsettiği bir sırça köşkte, amansız psikolojik ihtilaçlar içinde kendini paralıyor. Bir tür cinnet hâlindeki bu zavallı Gültekin; milletin sevdiklerinden nefret ediyor, değer verdiklerini kötülüyor, saygı duyduklarını tahkire yelteniyor, itibar sahiplerinin halk nezdindeki yerini kin ve nefretle taşlıyor. L. Gültekin’in kulakları tırmalayan üslubu, mantık örgüsü ve akıl kırıntısından azade ifadeleri, rastgele tokatlanan dümbeleğin gürültüsüne benziyor. Gültekin; yüreğindeki karamsarlık ve tatminsizliğin, ruhundaki hastalıkların acısını merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş’e ve MHP’ye düşmanlık ederek yatıştırmaya çalışıyor. Levent Gültekin, kendine gazeteci ve yazar süsü veren medya şarlatanlarıyla fikir dolandırıcılarına pek manidar bir örnek... Bu hasta herifi adam sanıp programlarında yer veren TV kanalları da kendi ufuksuzluklarını ele veriyor." ifadesini kullanmıştı. 

Yalçın'ın daha önce hedef gösterdiği isimler saldırıya uğramışken son saldırıya uğrayan isim Levent Gültekin oldu. Semih Yalçın, Gültekin'in saldırıya uğramasının ardından herhangi bir açıklama yapmadı.