Suat Toktaş: İki tanık var ikisi de korkudan konuşamıyor

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Halk TV'nin kalabalık ve sürekli polislerin olduğu bir meydanda olduğunu söyleyerek, "Levent Gültekin'e saldırı sırasında polislerin olup olmadığı, güvenlik kameralarında görülecektir' dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü'nün kendilerini arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini söyleyen Toktaş, "İstanbul'u yöneten ve Bakırköy'ü yöneten iki ismin de yüksek hassasiyet gösterdiklerini söyleyebilirim" dedi.

Toktaş'ın açıklamaları şöyle: 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü arayıp yüksek hassasiyet gösterdi. Ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler. İstanbul'u yöneten ve Bakırköy'ü yöneten her iki isimden de yüksek derecede hassasiyet gördüğümü söyleyebilirim. Bizim ilçemizde olması, bizim şehrimizde olması bizi üzmüştür. Gereken her türlü tahkikat yapılacaktır. Tedbirler alınmıştır. Bunlar zaten işin doğası gereği...

TANIKLAR KONUŞAMIYOR, KORKUYOR

Burası kalabalık bir cadde ve doğal olarak toplum polisi, sivil polisler var. Şunu bilmiyorum. Sivil polisler orada doğal olarak orada var ama o sırada oradalar mıydı?, En nihayetinde mobese görüntülerinden şu görünecektir. Ben sayın Kaymakam'la görüşmemizde de söyledim. Örneğin, Levent'i ilk ayıran kişi, iklimi anlatmak için de önemli, konuşamayacağını söylüyor. İki görgü tanığı var ikisi de kameralara konuşamayacaklarını söyledi. Çünkü korkuyorlar... 

MÜDAHALE EDEN BİR KADIN

Onların anlattığından anladığımız. Önce 5 kişi sürekli olarak Halk TV'nin kapısını gözlüyor. Levent'i takip edenler var ve karşıdan gelerek katılanlar var. Orada polis varsa, Valilik, Bakırköy Kaymakamlığı onların tanıklığına başvuracaktır. Müdahale eden kim biliyor musunuz? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kimse müdahale edip ayırmazken, bir kadın müdahale ediyor.