Merdivensiz hastane

Merdivensiz hastane

Samsun Vezirköprü'de bulunan Vezirköprü Devlet Hastanesi'nin merdivensiz olduğu iddia edildi.

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 10 yılın ardından geçtiğimiz kasım ayı hizmete açılan Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde merdiven olmadığı iddia edildi. Hastaneye gelen yurttaşların şikayetlerinin ardından hastane başhekimi yangın merdivenini işaret etti ve yurttaşlar tabela ve yazılarla acil çıkış merdivenlerine yönlendirildi.  Öte yandan konuya ilişkin açıklama yapan Samsun İl Sağlık Müdürlüğü şöyle dedi: 

“Hastanemizde tasarımı gereği, asansörler ana girişe merkezi bir konuma yerleştirilmiş, merdivenler ise taşımada asansörlerimizi destekleyici olarak yan bölümlere konumlandırılmıştır. Merdivenlerimizin bulunduğu alanlar ve merdiven kapılarımız hem hasta geçişi için kullanıma uygun hem de olası yangın anında dayanıklı, açma kolaylığı sağlayan kapılarıyla yangından koruyucu özelliktedir”

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta ise Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne uğrayarak hastane hakkında başhekim Osman Karakuş’tan bilgi aldı. 

Usta şunları söyledi:

“Burada bize vatandaşın ilettiği bir merdiven meselesi vardı. Merdiven ile ilgili bir sorun olduğu ifade ediliyordu. Başhekime de konuyu sordum. Tüm asansörlerin yeterli olduğunu söyledi. Yangın merdivenlerinin gerekirse servis merdiveni olarak kullanılabileceğini ifade etti. Olabilir, burada başhekimin yapabileceği bir şey yok. Sanki projede bir eksiklik varmış gibi geldi. Başka diğer hastanelere de bakarak yani bu unutulmuş bir şey mi yoksa projenin bir gereği mi bakacağız. Projenin gereği böyleyse yanlış, onu söyleyeyim. O yangın merdivenlerinin merdiven olarak kullanılması mümkün değil. Herkesin asansörü de beklemesi mantıklı değil ama sanki projede bir hata olmuş gibi geliyor.”

Gündem