Kaftancıoğlu açıkladı: Taciz gerekçesiyle tutuklanan kişi CHP'den atıldı

Kaftancıoğlu açıkladı: Taciz gerekçesiyle tutuklanan kişi CHP'den atıldı

Taciz gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklanan CHP İlçe Başkan Yardımcısı U.K. hakkında açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Bu konuda tavrımız çok net. Mağdurun da sonuna kadar yanındayız" açıklamasını yaptı.

İstanbul Maltepe’de 40 yaşındaki CHP İlçe Başkan Yardımcısı U.K. 20 yaşında bir kadını zorla bir restorana kapatıp taciz ettiği gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Odatv’ye konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, olayı doğruladı ve U.K.’nin partiden atıldığını ve parti örgütü olarak mağdurun yanında olduklarını duyurdu.

Daha ifadesini vermeden U.K.’nin parti ile ilişkisini kestiklerini belirten Kaftancıoğlu, “Bu konuda tavrımız çok net. Gereğini yaptık. Mağdurun da sonuna kadar yanındayız. Davayı il ve ilçe örgütümüzle birlikte takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

CHP'nin Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K., 20 yaşında genç bir kadını zorla alı koyup şiddet uygulayarak cinsel saldırı suçundan gözaltına alındığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından tutuklanması istenen U.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklama işleminin İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 23 Kasım günü "Nitelikli cinsel saldırı" suçlaması kapsamında gerçekleştirildiği öğrenildi. Şüphelinin Maltepe Kapalı Cezaevi'ne konulduğu kaydedildi.

Gündem