Yol Yoksa, OY'da Yok

Yol Yoksa, OY'da Yok
Kahramanmaraş'ta yolu bulunmayan mahalle sakinleri, tarlalardan geçerek evlerine ulaşabiliyor. Siyasetçilere tepki gösteren mahalle sakinleri, yollarının yapılmaması nedeniyle oy kullanmayacaklarını söyledi.Kent merkezine 20 dakika...

Kahramanmaraş'ta yolu bulunmayan mahalle sakinleri, tarlalardan geçerek evlerine ulaşabiliyor. Siyasetçilere tepki gösteren mahalle sakinleri, yollarının yapılmaması nedeniyle oy kullanmayacaklarını söyledi.

Kent merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan merkez Onikişubat İlçesi'ne bağlı Hasancıklı Mahallesi?nin yolu olmayan 89 bin 10 numaralı sokakta oturanlar evlerine ulaşabilmek için tarlaları kullanıyor. Buralarda oturanlar bir bölümünü araçları ile geldikleri mahallede patika yolla kullanarak evlerine ulaşıyor. Hasta ve çocukları eşek sırtında taşıyan mahalleli, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde oy kullanmama kararı aldıklarını söyledi.

Mahalle sakinlerinden Durdu Biricik, elektrik, su, çevre ve temizlik vergilerini ödedikleri halde sokakta yol yapılmadığı için mağdur oldukların söyledi. Hasta ve çocukları kış mevsiminde eşekle taşıdıklarını anlatan Biricik, "Görmediğimiz çöp konteynerinin, üzerine basamadığımız yolların ne hikmetse vergisini ödüyoruz. 2009 yılında buraya ev yaptık. Yolun açılması için Büyükşehir Belediyesi'ne, Onikişubat Belediyesi'ne ve Kaymakamlığa dilekçe ile başvuruda bulunduk ancak, sonuç çıkmadı. Seçim döneminde sandığa gitmeyi hiç düşünmüyoruz. Şehre sadece 20 dakikalık bir mesafede eşekle hasta taşıyoruz" dedi.

Bilal Biricik siyasilerin oy için yanlarına gelmemesini isteyerek, "Eşekle hastalarımızı, çocuklarımızı yola taşıyoruz. Eşyaları sırtımızda taşıyoruz. Yolumuzu yapmayanlar yanımıza oy için gelmesin" diye konuştu.

İlkokul 2'nci sınıf öğrencisi İlayda Biricik de yağışlı günlerde öğretmenlerin kendisini ayakları çamura bulandığı için yeniden eve gönderdiğini savunup yolun yapılmasını istedi.