Van'ın Saray İlçesi'ne Şehit Ateşi Düştü

Van'ın Saray İlçesi'ne Şehit Ateşi Düştü
ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada şehit olan Er Vedat Dolançay'ın Van'ın Saray ilçesi'ndeki baba evine şehit ateş düştü. Yaşadıkları eve Türk Bayrakları asılırken,...

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada şehit olan Er Vedat Dolançay'ın Van'ın Saray ilçesi'ndeki baba evine şehit ateş düştü. Yaşadıkları eve Türk Bayrakları asılırken, gözyaşları sel oldu.

Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerinin hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için sürdürdüğü operasyonlar sırasında Er Vedat Dolançay şehit oldu. Dolançay'ın şehit olduğu haberi, İran sınırında bulunan Saray İlçesi'nde oturan ailesine bildirildi. İlçeye şehit ateşi düşerken, Er Dolançay'ın Ferit Melen Mahallesi'nde bulunan baba evine de Türk Bayrakları asıldı.

Kürtçe ağıtların yükseldiği şehidin baba evinde, oğlunun acı haberiyle yıkılan ve sinir krizi geçiren anne Aliye ve baba Vezir Dolançay'ı komşuları ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı. 2'si kız 6 kardeşi olan şehit er Vedat Dolançay'ın en son dün sabah babasıyla telefonla görüştüğü belirtildi.

BABASI GİTMEK İSTEMİŞTİ

Bodrum'da çalışan baba Vezir Dolançay'ın telefonda oğluna Cizre'ye gelmek istediğini, ancak oğlunun ilçeye giriş çıkışların yasak olması nedeniyle babasını bu teklifini kabul etmediği; baba Vezir Dolançay'ın da bunun üzerine dün Cizre yerine memleketi Van'ın Saray ilçesi'ne geldiği belirtildi.