Van'da Çatışma!

Van'da Çatışma!
VAN Valiliği, dün akşam İpekyolu İlçesi'nde yola barikat kurulduğu ihbarı alıp olay yerine giden polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendiğini, polisin de karşılık vermesi üzerine 2 kişinin yaralandığını açıkladı.Konuyla...

VAN Valiliği, dün akşam İpekyolu İlçesi'nde yola barikat kurulduğu ihbarı alıp olay yerine giden polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendiğini, polisin de karşılık vermesi üzerine 2 kişinin yaralandığını açıkladı.

Konuyla ilgili Van Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Sürmeli Sokak’ta 7 Şubat 2016 günü saat 19.40 sıralarında silahlı ve molotof bombalı 20 kişilik bir grubun barikat kurarak yolu trafiğe kapatmaya çalıştığı yönündeki ihbar üzerine polis ekiplerimizce derhal olay yerine intikal edilmiştir. Söz konusu şahıslara müdahalede bulunan polis ekiplerimize molotof bombası ve silahlarla saldırılması üzerine, polis ekiplerimiz tarafından ateşli silahla karşılık verilmiştir. Olay sonrasında U. K., ve S. O., isimli şahısların yaralı olarak kendi imkanları ile hastaneye başvurduğu ve tedavilerinin devam ettiği anlaşılmıştır. Bazı basın yayın organlarında yaralandığı iddia edilen D. A., isimli şahsın ise yaralandığına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Ayrıca olay yerinde yapılan incelemelerde 8 adet kullanılmış av fişeği kartuşu bulunmuştur. Devam eden çalışmalarda söz konusu bölgede eyleme katıldığına ilişkin istihbari bilgi alınan bir örgüt mensubu aynı gün saat 21.00 sıralarında Şabaniye Mezarlığı yakınında görülmüş, kovalamaca sonucunda sırt çantasını bırakarak kaçmıştır. Sırt çantasında yapılan incelemede, 3 adet el telsizi ve bu telsizlere ait şarj aleti, 1 adet pala tabir edilen kesici alet, 18 adet fişek, 2 adet şarjör, 1 adet dürbün, 1 bidon benzin ve çeşitli örgütsel malzemeler ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli ve idari inceleme başlatılmıştır."