TSE’ye ''Helal Başkan''

TSE’ye ''Helal Başkan''
 Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığına, seçilen Sebahattin Korkmaz’ın, AKP yöneticisi olduğu ortaya çıktı. Korkmaz ilk icraat olarak ‘’Helal gıda’’ hedefi koydu.Önceki gün yapılan TSE Genel kurulunda...

 Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığına, seçilen Sebahattin Korkmaz’ın, AKP yöneticisi olduğu ortaya çıktı.

 Korkmaz ilk icraat olarak ‘’Helal gıda’’ hedefi koydu.

Önceki gün yapılan TSE Genel kurulunda başkan seçilen Korkmaz’ın AKP Ankara İl Başkanlığında “Sosyal İşler Başkanı” olarak da görev yaptığı belirlendi. Önümüzdeki genel seçimler için AKP’den Ordu aday adayı olan Korkmaz, daha önce de AKP’den Ankara aday adayı olmuştu.

TOBB kontenjanından TSE’ye adaylığını koyan ve seçilen Korkmaz, AKP Ordu aday adayıyken çekildi. Bu aşamadan sonra da TSE Başkanlığına aday oldu ve göreve geldi.

AKP’li Korkmaz, ilk mesajında ‘’Batı standartlarının bir ruhu olmadığını’’ savunarak ” İnşallah helal gıda ile başlayan ruh, helal üretim ve yönetim sistemiyle tamamlanacak. Böyle bir standardı dünyaya tartışmaya açmak zorundayız ve inşallah böyle bir standardı gerçekleştirerek, bunun çerçevesini oluşturarak en azından İslam dünyasında yeni bir yapı oluşturacağımızı düşünüyorum” dedi.