Süslü kadınlar bisikletleriyle 'şiddete hayır' turu attı

Süslü kadınlar bisikletleriyle 'şiddete hayır' turu attı
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Bisiklet Festivali kapsamında 'Kadına şiddete hayır' sloganıyla 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' yapıldı. Birbirinden güzel kıyafetler ve süslenmiş bisikletleriyle katılan aralarında yerleşik...

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Bisiklet Festivali kapsamında 'Kadına şiddete hayır' sloganıyla 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' yapıldı. Birbirinden güzel kıyafetler ve süslenmiş bisikletleriyle katılan aralarında yerleşik yaşayan yabancı kadınlarında bulunduğu grup caddelerde, 'Kadına şiddete hayır' sloganı atarak tur attı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle, Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) tarafından düzenlenen Bisiklet Festivali kapsamında, saat 18.30'da 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' yapıldı. Grup, 'Kadına şiddete hayır' sloganıyla en güzel kıyafetlerini giyip süslenmiş bisikletleriyle Kordon Caddesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplandı. Aralarında eşlerine destek vermek için katılan erkekler yanı sıra ilçede yerleşik yaşayan yabancı uyruklu kadınlarında bulunduğu bisiklet severler, selelerinin önüne 'Kaderiniz değil', 'Öfkeyle ateş sönmez' ve 'Şiddet kaderinde değil' yazılı dövizler astı. Kadınlar, ilk olarak 10 dakika boyunca 'Kadına şiddette hayır' sloganı attı. Yaklaşık 50 kişi bisikletlerine binerek Atatürk Caddesi sahil yürüyüş yolundan İçmeler Mahallesi'ne kadar 11 kilometre pedal çevirdi. Tur esnasında grup, 'Kadına şiddete hayır' sloganları attı.

Eşine desteğe gelen bisiklet sporu seven turizmci Mehmet Dönmez, "Kadına ve şiddetin her türlüsünü lanetliyorum. Her zaman eşimin yanındayım" dedi.

Ayça Çimen ise, "Kadına şiddete dur demek amacıyla bu organizasyon düzenlendi. Süslü kadınlar olarak dikkat çekmek amacıyla buradayız" diye konuştu.