Sur'da Çatışma: 1 Uzman Çavuş Şehit!

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde bugün güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışma ve patlamalarda 5 asker yaralandı.Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınan askerlerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.Diyarbakır'ın...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sur'da Çatışma: 1 Uzman Çavuş Şehit!

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde bugün güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışma ve patlamalarda 5 asker yaralandı.

Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınan askerlerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nin 11 mahallesinde sokağa çıkma yasağı devam ederken, güvenlik güçleri hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Dün geceden beri zaman zaman şiddetlenen çatışmaların yaşandığı ilçede PKK'lıların tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi ve yaşanan çatışmalarda 5 asker yaralandı. Yaralı askerler ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurduğu belirtilen 1 askerin durumunun ağır olduğu belirtildi. Sur'da çatışmalar devam ederken, ilçeden patlama ve silah sesleri duyuluyor.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.
 
1 UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lılarla bugün çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Asker Hastanesi'nde tedavi altında bulunan 1 uzman çavuş doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılmayarak şehit oldu.

Yaralılardan durumu ağır olan 1 asker Ankara GATA'ya sevk edilirken, 3 askerin tedavisine ise Diyarbakır Asker Hastanesi'nde devam ediliyor.