Soner Çetin’den belediyeye saldırıya sert tepki

Soner Çetin’den belediyeye saldırıya sert tepki
Çukurova Belediye binasına dün akşam yapılan silahlı saldırıya çok sert bir dille tepki gösteren Başkan Soner Çetin, “Çukurova Belediyesi’nde para-pul işlemez, rüşvet dönmez. Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz olmaz”...

Çukurova Belediye binasına dün akşam yapılan silahlı saldırıya çok sert bir dille tepki gösteren Başkan Soner Çetin, “Çukurova Belediyesi’nde para-pul işlemez, rüşvet dönmez. Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz olmaz” dedi. Düzenin çarklarına ayak uydurmadığı için ikinci kez saldırıya uğradıklarını belirten Çetin, “Bu çark Türkiye’nin her yerinde var” dedi ve halka “Hırsızlara karşı çıkanların arkasında olun” diye seslendi.

“BU DÜZENE BİR BAŞKALDIRIDIR”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, güçlendirilmiş pompalı tüfekle belediye binasına dün akşam yapılan silahlı saldırıya, halkın, belediye çalışanlarının ve meclis üyelerinin de katıldığı bir basın toplantısıyla tepki gösterdi. Orhan Kemal Kültür Merkezi’ndeki toplantıya “Dik dur eğilme / Adana seninle” sloganı ve alkışlar arasında giren Çetin, 9 aydır projeleri, yatırımları, açılışları ve farklı belediyecilik anlayışıyla Türkiye gündemine geldiklerini anlattı. Daha önce bir saldırı daha olduğunu hatırlatan Başkan Çetin, “Bu açıklama ve değerlendirmeyi bir belediye başkanının düzene başkaldırısı olarak görmenizi istiyorum” dedi.

”ALLAH’TAN BAŞKA HİÇ KİMSEDEN”

Saldırının yapıldığı akşam korumalarını da gönderdikten sonra 20.00 civarında belediyeden kendi özel aracıyla ayrıldığını ve silahlı iki kişinin bir süre sonra pompalı tüfekle ateş açtığının anlaşıldığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Burada bir mesaj var: ‘Seni izliyoruz.’ Biz sadece halka inanırız ve bizim Allah’tan başka hiç kimseden korkumuz olmaz. Hiçbir güç Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ve bürokratlarını yıldıramaz, korkutamaz. Bizi bu kutsal yoldan alıkoyamaz” diye konuştu. Saldırılarının, ‘düzenin çarklarına ayak uydurmadıkları için” yapıldığına dikkat çeken Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR

“Eğer düzenin çarklarına ayak uydursaydık işimiz çok rahattı. Biz yetimin hakkı olan tek kuruşun hesabını yapıyoruz. Mal alımlarında fiyat 3’te 1’e düşmüştür. İsteyen gidip inceleyebilir. Ne yazık ki belediyeden geçinmeye alışmış çıkar çevreleri var. Biz bu tezgâhı bozduk. Betonlaşmış bir Çukurova diye şikâyetçi oluyoruz. Mevcut inşaat yoğunluğunu projeye aykırı olarak fiilen artırmak isteyenlere 1 cm fazlalığa bile izin vermeyeceğimi ilan etmiştim. Dinlemediler ve 20’ye yakın inşaatı mühürledik. Başkan olduğum gün ‘terimizin son damlasına kadar çalışacağız’ demiştim. Bu saatten sonra o söylemi değiştiriyor ve diyorum ki ‘Kanımızın son damlasına kadar çalışacağız’.”

İĞRENÇ BİR RANT-ÇIKAR DÜZENİ VAR

Dünyanın en zor işinin çıkar düzeniyle uğraşmak olduğunu vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Çetin, “Bu olay ilk defa benim başıma gelmiyor, son da olmayacak. Onun için hem iktidara hem de halka çok büyük görevler düşüyor. Hırsızlığa karşı olmak yetmez, halk hırsızlığa karşı çıkan belediye başkanı ya da kim olursa olsun, ona sahip çıkmalıdır” diye konuştu. 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün “Bir memlekette namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” sözünü hatırlatan Çetin, “Eline silah alanın bizi korkutması, yıldırması mümkün değil. Bizi yıldıramazsınız, bizi korkutamazsınız” diye seslendi.

“DİKENLİ BİR YOLDA DEVAM EDECEĞİZ”

Saldırıyı kim ya da kimlerin yapmış olabileceği konusundaki sorulara “Emniyet büyük bir titizlikle işin üzerinde. Sayın Valimiz de çok yakından takip ediyor. Bilgileri ve duyumlarımızı paylaşıyoruz” yanıtını veren Başkan Soner Çetin, “İcraatlarımız ve doğru belediyecilik anlayışımızla belki birilerini karşımıza alıyoruz ama oy veren vermeyen on binlerce kişiyi arkamıza alıyoruz” dedi. Sözlerine “Ben ölsem de gam yemem; gözüm arkada gitmez. Çukurova Belediyesi’nde rüşvetsiz, çıkarsız belediyecilik anlayışını yerleştirdim ya, bu bana yeter” diyerek devam eden Çetin, sözlerini “Saldırganlar bundan sonra gereken cevabı meşru müdafaa sınırları içinde alacaklardır. Bir Soner Çetin gider bin Soner Çetin gelir” diyerek noktaladı.