Şehidin Naaşı Memleketi Söke’ye Geldi

Şehidin Naaşı Memleketi Söke’ye Geldi
Sökeli şehir er Oğuz Arslan'ın naaşı, Ankara’dan hava yolu ile önce İzmir’e ve ardından karayoluyla baba ocağı Aydın'ın Söke ilçesine getirildi.Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Erol...

Sökeli şehir er Oğuz Arslan'ın naaşı, Ankara’dan hava yolu ile önce İzmir’e ve ardından karayoluyla baba ocağı Aydın'ın Söke ilçesine getirildi.

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Erol Akman, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Söke İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tolga Baş, İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan, şehidin yakınları ve Sökeli vatandaşlar şehidi memleketi Söke’de karşıladı.

Cenaze aracından Söke Garnizon Komutanlığı’na bağlı askerlerin omuzlarında taşınan naaş Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi morguna alındı.

“BABA AYAKTA ZOR DURDU”

Perşembe gününden bu yana oğlunun yeniden gözlerini açmasını bekleyen baba Dündar Arslan, Devlet Hastanesi’ne al bayrağa sarılı tabutu ile getirilen oğlunun acısını elbette en fazla hisseden isimdi. Karşılama töreninde baba Dündar Arslan’ın bir koluna Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, diğer koluna ise Söke İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tolga Baş girdi. Baba Dündar Arslan güçlükle ayakta durabiliyordu.

CENAZE YARIN ÖĞLEN

Söke’nin şehidi son yolculuğuna yarın öğle namazına müteakip Kocacami’de kılıcak cenaze namazı sonrasında uğurlanacak. Yapılacak törenin ardından şehit asker Oğuz Arslan Bağrası’nda toprağa verilecek.