Şanlıurfa'da 20 Evi Yağmalayıp Ateşe Verdiler

Şanlıurfa’nın Uğurlu mahallesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavga bir türlü durulmuyor.Şanlıurfa’da Alpak ve Direk aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle yaklaşık...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Şanlıurfa'da 20 Evi Yağmalayıp Ateşe Verdiler

Şanlıurfa’nın Uğurlu mahallesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavga bir türlü durulmuyor.

Şanlıurfa’da Alpak ve Direk aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle yaklaşık bir ay önce çıkan ve Mehmet Alpak’ın (40) hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı kavga bir türlü durulmuyor. Yaşanan kavganın ardından eline benzin alan Alpak ailesi üyeleri, Direk ailesine ait üç evi ateşe vermişti. Diğer evleri de yakmaya çalışan zanlılar, jandarmanın engeliyle karşılaşmıştı.

İddiaya göre, bugün de Direk ailesinin boşalttığı evlere saldıran Alpak ailesi, 20 evi ateşe verdi. Evin içindeki eşyaları yağmalayan şahıslar, duvarları yıkıp eşyaları ateşe verdi. Ateşe verilen evlerdeki eşyalar kullanılamaz hale gelirken hızını alamayan şahıslar, evlerin camlarını kırıp duvarlarını da yıktı.

Yaşanan olan nedeniyle jandarma bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken evlerin kimler tarafından yakıldığı araştırılıyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.