Salı Pazarı'nı Gezen Gürsel Tekin:Kime Dokunuyorsan Dert Küpü

Salı Pazarı'nı Gezen Gürsel Tekin:Kime Dokunuyorsan Dert Küpü
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy'de Salı Pazarı'nı ziyaret etti.Tekin pazarda esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.Seçim çalışmalarını sürdüren İstanbul 1. Bölge...

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy'de Salı Pazarı'nı ziyaret etti.

Tekin pazarda esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Seçim çalışmalarını sürdüren İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kadıköy'deki tarihi Salı Pazarı'nda alışveriş yaparak esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Fiyatların çok yüksek olduğunu vurgulayan Tekin, "Maalesef gerçekten fiyatlar çok yüksek. Özellikle çalışanlar, emekli, memur, genelde pazara baktığımızda pazardaki yoğunluk ortalama yüzde 80'i emekli. Ya da dar gelirli ailelerin uğrak yeri haline gelmiş" dedi.

Pazarda 3 liraya satılan patatesin çok pahalı olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Özellikle temel gıda maddesi olarak kabul ettiğimiz patates çok yüksek. İnsanların neredeyse makarna ve patates bir mutfak kaynağı olan iki şeyin çok pahalı olması insanları çok acıtıyor. Çok ciddi sıkıntı var. Kime dokunuyorsan dert küpü. Sebze ve meyve turfanda olduğu için pahalı olabilir. Bu başka bir şey ama özellikle patates çok pahalı. Kimlerle konuştuysam herkes çok muzdarip. 5 kilo 10 kilo patates alanlar şimdi yarım kilo patates alıyorlar." ifadelerini kullandı.

Maliye ve Ekonomi bakanlarını Salı Pazarı'na davet eden Tekin, "Ben uygun bir zamanda maliye bakanını ya da ekonomiden sorumlu bakanı da Salı Pazarı'na davet ediyorum. Bütün güvenlik önlemlerini ben alacağım. Hiç merak etmesinler. Gelsinler. Polise de gerek yok. Biz polissiz dolaşıyoruz." şeklinde konuştu.