‘Ramazan Hoca’yı Hedef Gösteren Hüseyin Çevik Kendini Savundu!

‘Ramazan Hoca’yı Hedef Gösteren Hüseyin Çevik Kendini Savundu!
İstanbul Fatih'te 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin bıçaklanarak öldürülmüştü. Türkiye'nin konuştuğu olayda sosyal medyada paylaştığı videolarla tanınan Hüseyin Çevik'in Pişkin'i hedef gösterdiği iddia edilmişti. Olay sonrası Çevik'ten ilk açıklama geldi.

Fatih'te 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak tanınan Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 31 Ocak günü bıçaklanmıştı. Hastaneye kaldırılan Pişkin hayatını kaybetmişti.

Olay Türkiye'de gündem olurken Pişkin'i bıçaklayarak öldüren Erkan B. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından saldırgan tutuklandı.

HEDEF GÖSTERDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Sosyal medyada yaptığı açıklamalarla kamuoyunun tepkisini çeken Hüseyin Çevik'in bir videosunda Pişkin'i hedef gösterdiği belirtilmişti. Çevik'in videolarında, Diyarbakırlı Ramazan Hoca için 'vahabi', 'biatçı', 'bozuk adam' gibi ifadeler kullanmıştı. Yaşananlar sonrasında Çevik yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Ben ne hedef göstereceğim ya! Ben 'Bakın böyle böyle sıkıntılı fikirleri var. İslama aykırı fikirleri var' dedim. Yoksa banane. 'Gidin dövün' falan niye böyle bir şey konuşayım ben. Ben dövmeye bile karşıyken niye azmettirici olayım, niye tetikçi olayım. TikTok'taki, Instagram'daki, YouTube'daki kendini bilmezler bizi yargılamaya çalışıyor."