Ramadi’de İlk Askeri Operasyon

Ramadi’de İlk Askeri Operasyon
IŞİD'in geçen hafta ele geçirdiği Ramadi'yi geri almak için ilk askeri operasyon başlatıldı.Irak’ta terör örgütü IŞİD’in geçen hafta ele geçirdiği Ramadi’yi geri almak için ilk askeri operasyonun başlatıldığı ve...

IŞİD'in geçen hafta ele geçirdiği Ramadi'yi geri almak için ilk askeri operasyon başlatıldı.

Irak’ta terör örgütü IŞİD’in geçen hafta ele geçirdiği Ramadi’yi geri almak için ilk askeri operasyonun başlatıldığı ve kentin doğusundaki Husaiba bölgesinde denetimin sağlandığı bildirildi.

Ordu kaynaklarından alınan bilgiye göre, Haşd-ı Şabi ve aşiret güçlerinin desteklediği Irak ordu birlikleri, Enbar vilayetinin merkez kenti Ramadi’ye yönelik ilk askeri harekatı başlatarak, şehrin doğusundaki Husaiba bölgesini IŞİD militanlarından geri aldı.

Kaynaklar, IŞİD militanlarından geri alınan Husaiba’da kontrol sağlandıktan sonra, buradaki karakolun yeniden açıldığını, askerin Ramadi’ye doğru ilerlemesine devam ederek Cuveybe bölgesine yürüdüğünü ve halen iki taraf arasında şiddetli çatışma yaşandığını belirtti.

Irak’ın yüzölçümü bakımından en büyük vilayeti Enbar’ın merkez kenti Ramadi geçen hafta Cuma günü, yaşanan şiddetli çatışmaların ardından terör örgütü IŞİD tarafından ele geçirilmişti.