‘Oy Kullanmayın’ Afişleri!

‘Oy Kullanmayın’ Afişleri!
Adapazarı'nda asılan afişlerde vatandaş oy kullanmamaya çağrıldı.Adapazarı’nda genel seçimler öncesinde sokaklara yapıştırılan ‘Tevhide Çağrı’ afişleri ile vatandaşların oy kullanmaması istendi.Adapazarı kent merkezinde...

Adapazarı'nda asılan afişlerde vatandaş oy kullanmamaya çağrıldı.

Adapazarı’nda genel seçimler öncesinde sokaklara yapıştırılan ‘Tevhide Çağrı’ afişleri ile vatandaşların oy kullanmaması istendi.

Adapazarı kent merkezinde çeşitli yerlere yapıştırılan afişlerlerde vatandaşların 7 Haziran’da oy kullanmamaları isteniyor. Afişte oy kullanmanın Allah’a şirk koşmak anlamına geleceğini savunuluyor. Afişte ayrıca, ‘ey iman edenler. Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz” yazısı yer alıyor.

Adapazarı kent merkezinde sokaklarda duvarlara, elektrik trafolarına izinsiz yapıştırılmış bu afişlerin birçoğu vatandaşlar tarafından kazınıp kaldırıldı. Ancak halen birçoğu duran ve yenilerinin yapıştırıldığı gözlenen afişleri vatandaşlar büyük bir şaşkınlık içinde okuyor. Afişlerin en altında, bunları hazırladığı belirtilen internet adresleri de bulunuyor.