Muharrem İnce’den AKP’ye: "Vicdanlar yok oldu merhamet kalmadı"

Muharrem İnce, Samsun’da CHP adaylarına destek programına katıldı. 17 yıllık AKP sürecini eleştiren İnce, “Türkiye kurulduğundan bu yana bu kadar intihar, bu kadar iflas, bu kadar hırsızlık hiç bir dönemde olmadı. Merhamet kalmadı” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Muharrem İnce’den AKP’ye: "Vicdanlar yok oldu merhamet kalmadı"

Muharrem İnce, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde CHP’nin belediye başkan adayı Tansu Çıkış'a destek vermek için düzenlenen programa katıldı.

Tekkeköy Düğün Salonu önünde toplanana vatandaşlara hitap eden İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’ye yüklendi. İnce Erdoğan ve AKP dönemi için, “2002'de ilk seçimle geldiğinde manevi kalkınmamız eksik diyordu. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana bu kadar depresyon bu kadar intihar, bu kadar tecavüz, bu kadar iflas, bu kadar hırsızlık, bu kadar uyuşturucu hiçbir dönemde olmadı biliyor musunuz, merhamet kalmadı. İbadet tören oldu. Artık törenle ibadet yapılıyor. Vicdanlar yok oldu. Bu gidişata birlikte 'Dur' diyeceğiz” dedi.

SAMSUN’DA CİGOŞ OYNADI

İnce, konuşmasının ardından burada bulunanlarla birlikte davul zurna eşliğinde cigoş (bir halk oyunu türü) oynayıp, halay çekti. İnce, sonrasında ilçe merkezinde beraberindekilerle birlikte yürüdü. Bir çay ocağında dinlendikten sonra ilçeden ayrıldı.

Kaynak Yeniçağ: Muharrem İnce’den AKP’ye: "Vicdanlar yok oldu merhamet kalmadı"