MHP'de teşkilat ve vekil birbirine girdi

MHP'de teşkilat ve vekil birbirine girdi
MHP’de milletvekilinin ilgisizliğini eleştiren Konya Akşehir teşkilatı ve vekiller arasında tartışma çıktığı ve Akşehir teşkilatının bu nedenle kapatıldığı ileri sürüldü...

Konya Akşehir'de 25 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen MHP Genel Merkezinin "Adım Adım 2023 İlçe ilçe anlatma ve aydınlatma" toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Milletvekili Esin Kara, MHP İl Başkanı Remzi Kararslan, MHP MYK üyeleri katılmıştı.

'Burası yeri değil'

Milli Gazete'nin haberine göre toplantının soru cevap kısmında bazı vatandaşlar, MHP'li vekiller Mustafa Kalaycı ve Esin Kara'ya ilgisizlikleri nedeniyle tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Mustafa Kalaycı "Burası yeri değil, teşkilata geçelim derdinizi orada anlatın" diyerek MHP Akşehir ilçe binasında yeni bir toplantı yapmıştı.

Buradaki toplantıda, birçok parti üyesi, vekillerin ilgisizliklerinden, sorunlarının dikkate alınmamasından, telefonla bile vekillere ulaşamamaktan şikayet ve tepkilerini dile getirdiler.

Yörük derneği de MHP'li vekile tepki gösterdi

Öte yandan AKYÖRDER Başkanı Mehmet Yaşar Örs, son şenliklerde Milletvekili Esin Kara'nın şenlik alanına 20 km mesafede başka bir sünnet programına katıldığı halde, söz vermesine rağmen yörüklerin şenliğine katılamamasına tepki gösterdi.

'Üzerinizi çizdim'

Artan tepkiler üzerine gergin anlar yaşanırken, Esin Kara eleştiri ve şikayetlere çok sert cevaplar vererek, ilçe teşkilatını ve parti üyelerini komploculukla suçlayarak tehdit etti. Kara'nın "Üzerinizi çizdim, bir daha buraya gelmem" dediği iddia edildi.

Milletvekili Esin Kara'nın konuyu Genel Merkeze taşımasının ardından, Akşehir MHP İlçe Teşkilatı 18 Temmuz 2022 günü kapatıldı.