Mahkemeden Atilla Taş için yeni karar: Vareste tutulacak

Mahkemeden Atilla Taş için yeni karar: Vareste tutulacak
FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin 29 sanıklı davada tahliye edilen şarkıcı Atilla Taş, öğretmen Davut Aydın ve gazeteci Murat Aksoy'un davalardan vareste tutulmasına karar verildi.İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen...

FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin 29 sanıklı davada tahliye edilen şarkıcı Atilla Taş, öğretmen Davut Aydın ve gazeteci Murat Aksoy'un davalardan vareste tutulmasına karar verildi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci gününe 20 tutuklu sanık ile aralarında Atilla Taş'ın da bulunduğu 6 tutuksuz sanık katıldı.Hürriyet'ten Eyüp Serbest'in haberine göre, duruşmada 7 tanığı dinleyen mahkeme heyeti, daha sonra sanıkların taleplerini aldı. Sanıklar teker teker tahliye taleplerini dile getirdi.

VARESTE TUTULMAK NEDİR?

Tutuksuz sanıklar ise duruşmalardan vareste tutulmak istediklerini söyledi.

Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Atilla Taş, Davut Aydın ve Murat Aksoy ise duruşmalardan vareste tutuldular. Duruşmadan vareste tutulmak (duruşmadan bağışık tutulmak) sanığın duruşmaya gitme zorunluluğunun kalkması anlamına geliyor.

Mahkeme heyeti, firari sanıklar Said Sefa ile Bülent Ceyhan hakkındaki yakalama kararını tekrar ederek duruşmayı 6 Şubat 2018'e erteledi.

Etiketler :