Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 16.06.2021 11:53

Kızını kazada kaybeden babanın isyanı: Kızımın canına karşılık para teklif ettiler

Antalya'da 5,5 yaşındaki kızını kaybeden Ali Akça isyan etti. Acılı baba, Görüntülerin silinmeye çalışıldığını duyduğunu belirterek, “Kızımın canını alanlar beni aradı ve para teklif ettiler” dedi.

Antalya’da 5,5 yaşındaki Duru Akça’nın hayatını kaybettiği kazaya ait görüntülerin silinmeye çalışıldığı ileri sürüldü. Görüntülerin silinmeye çalışıldığını duyduğunu anlatan baba Ali Akça, “Kızımın canını alanlar beni aradı ve para teklif ettiler” dedi.

Minik Duru, halası ile birlikte 11 Haziran'da saat 16.30’da markete giderken yaya geçidinden karşıya geçmek istedi. Bu sırada yoldan geçen araçlardan ikisi durup yol verdi, ancak, sol şeritteki Berna Y.B. yönetimindeki araç durmadı, Duru’ya hızla çarptı. Yaklaşık 50 metre boyunca, aracın altında sürüklenen Duru Akça, olay yerinde hayatını kaybetti.

'Para teklif ettiler'

Akça ailesi bu süreçte yaşadıklarını anlattı. Küçük kızlarını toprağa veren acılı aile; sürücü hakkında verilen ev hapsi kararının kaldırıldığını ve serbest kalacağını öğrenince karara itiraz etti.  Bu sırada, sürücü adına tanımadığı biri tarafından arandığını söyleyen baba Ali Akça, “Başsağlığı için aradıklarını düşündüm. Ama hoş olmayan teklifte bulundular. Konunun kapanması için para teklif ettiler” dedi.

'Kaza sonrasına ait görüntüler yok'

Bu konuşmanın ardından kaza anına ait kamera görüntülerinin de silindiğini iddia eden baba Ali Akça, “Kaza anına kadar görüntülerin bir kısmı var. Fakat kaza sonrasına ait görüntüler yok, silinmiş” diye konuştu. Para teklifini kabul etmemesinden sonra tehditler aldığını da söyleyen Ali Akça, “Ben adaletin yerini bulmasını istiyorum. Kızım geri gelmeyecek ama suçlular da cezasını çekecek” dedi.

Geriye el izi kaldı

Gözü yaşlı anne Teslime Akça da kızının artık geri gelmeyeceğini söyledi. Duru’nun suluboya ile duvara yaptığı el izini okşayan Teslime Akça, “Kızımdan geriye bu el izi kaldı” diye konuştu. Çarpan kişinin olaydan kurtulmak için 3 avukat tuttuğunu belirten anne Akça, “Kızımı geri getirmek için benim kaç avukat tutmam lazım” dedi. 

Babaanne ve dede isyanda

Duru Akça’nın evini hüzün tamamen kaplamış durumda. Duru’nun evin neşe kaynağı olduğunu söyleyen babaanne Duriye Akça, “Markete gitti ve kısa süre sonra acı haber geldi. Kendimizi parçaladık ama torunum geri gelmeyecek” dedi.

Trafik canavarlarına artık çözüm bulunmasını isteyen dede Ömer Duru ise “Ailemden beş kişi trafik kazasında öldü. Yeter artık, bu trafik canavarlarına biri ‘dur’ desin. Daha kaç can vereceğiz” diyerek isyan etti. Akça ailesi artık büyük kızları Deniz ile acılarını hafifletmeye çalışıyor. 

ANKA