Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'de İlçe Ziyaretleri

Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'de İlçe Ziyaretleri
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel seçime iki gün kala çalışmalarını aynı zamanda milletvekili adayı olduğu İzmir'in ilçelerinde sürdürdü. Ziyaret ettiği ilçelerde halka da seslenen...

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel seçime iki gün kala çalışmalarını aynı zamanda milletvekili adayı olduğu İzmir'in ilçelerinde sürdürdü. Ziyaret ettiği ilçelerde halka da seslenen Kılıçdaroğlu, ''Torbalı'dan bir daha Türkiye'ye söz veriyorum. Oy versin vermesin, CHP iktidarında hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceğim. Çünkü siyasi kavgalardan bıktık, artık bu millet de bıktı. Kavgaya izin vermeyeceğim. Her konuda bana saldırıyorlar, hiçbirisine cevap vermiyorum" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili adayı da olduğu İzmir'in ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Havalimanında sevgi gösterileriyle karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Menderes ilçesini ziyaret etti. Burada otobüsten halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, ardından ''çiftçi dostu" sloganlarıyla Torbalı'da karşılandı. İlçe girişinde otobüsün önünü kesen vatandaşlar, Kemal Kılıçdaroğlu için kurban kesti. Otobüsten inen Kemal Kılıçdaroğlu'nun alnına bir kadın kurban kanı sürdü. Torbalı'da ilçe turu atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada otobüsün üzerinde halka seslendi. 8 Haziran'da Allahın izniyle başbakan olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, ''Bu ülkeye barışı, huzuru getireceğim. Bu ülkede çocuklar yatağa aç girmeyecek. İşsizliği yolsuzluğu bayrağın altında tarihe gömeceğim. Üreteci, çiftçi, esnaf, taşeron işçisi, esnaf kazanacak. Sadece hortumcular kaybedecek. Benim saray merakım, köşe dönme merakım yok. Benim tek hedefim var, bu ülkede herkes huzur içinde yaşasın, benimi tek görevim var 77 milyon yurttaşın vergilerinin hesabını size vermek. Bunu namuslu bir görev olarak görüyorum" dedi.

"BİR TEK MAZOT FİYATINDA DÜNYA LİDERİYİZ"

Seçim vaatlerini anlatan ve herkesin, geçen seçimde başka partiye oy vermiş bir kişinin oyunu almak için ikna etmelerini isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''7 Haziran'da seçime giderken bir şeyi düşünmenizi istiyorum. Türkiye büyüdü, zenginleşti diyorlar, bu oldu da neden bu zenginlik bizim mutfağa gelmiyor, diye düşünün. Türkiye büyüdü zenginleşti o zaman sorun, 6 milyon 200 bin işsiz neden oluyor. Neden dünyanın en pahalı mazotunu bizim çiftçiye satıyorlar. Bir şeyde dünya lideriyiz, hakkını teslim edelim. Çiftçiye en pahalı mazotu satmakta dünya lideriyiz. Ama sözüm söz, üretenin alın terini savunuyorum. Üretenden yanayım, çiftçiye mazot 1.5 TL olacak. Depolarınız dolacak. Ankara'daki beyler buna itiraz ediyorlar, 'nasıl yaparsın' diyorlar. Yapacağım, onlar da görecekler. İnşallah onlara emekten, çiftçiden, üreticiden yana nasıl olunur, kul hakkı nasıl yenmez bunun için kurs açacağım, onlar devlet nasıl yönetilir onu öğrenecekler" diye konuştu.

"ADAM GİBİ 4 YIL İSTİYORUM"

Türkiye'nin sorunlarını 4 yılda bitirme sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''13 yıl bulara yetki verdik, tek başına yönetiyorlar. 6 Milyon 250 bin işsiz, 17 milyon yoksul var. Ben öyle 13 yıl falan istemiyorum. Adam gibi 4 yıl istiyorum, 4 yılda bu ülkeyi şaha kaldıracağım. 27.5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır, kul hakkı niçin yenmez onlardan çok daha iyi biliyorum. Kimse merak etmesin. Ben sabah 06.00'da, oğluma parayı sıfırladın mı demeyeceğim. Bakanların çocuklarının yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. Benim genel müdürlerimin ayakkabı kutularında para olmayacak, sadece üreteni düşüneceğim, sizin için çalışacağım" dedi.

"SÖZ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİM"

Türkiye'nin gerginliklerden artık sıkıldığını anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Torbalı'dan bir daha Türkiye'ye söz veriyorum. Oy veresin vermesin, CHP iktidarında hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceğim. Çünkü siyasi kavgalardan bıktık, artık bu millet de bıktı. Kavgaya izin vermeyeceğim. Her konuda bana saldırıyorlar, hiçbirisine cevap vermiyorum. Çünkü benim derdim pastayı nasıl büyüteceğim, halkça nasıl bölüşeceğim, benim derdim, her eve huzur gelsin. 7 Haziran'da bunları sandığa gömeceğiz. Yaşanacak bir Türkiye için, çocuklarımız geleceğimiz, vatanımız için oyumuzu kullanacağız" dedi. Kendisini dinleyenlere "Söz mü" diye seslenip, onlardan söz aldı.