Kılıçdaroğlu: Türkiye seçime hazır, iktidar yanaşmıyor

Kılıçdaroğlu: Türkiye seçime hazır, iktidar yanaşmıyor
İsrail Maslahatgüzarı Irit Lillian ile görüşen CHP Genel Merkezi'nde bir görüşme gerçekleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçime dair, "Türkiye seçime hazır, iktidar yanaşmıyor" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail Maslahatgüzarı Irit Lillian’ı kabul etti. CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, Türkiye’deki siyasi gelişmeler konuşuldu. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “CHP ve Türkiye’deki seçmen erken seçime hazır, ancak iktidar seçime yanaşmıyor” dedi.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, nezaket ziyareti kapsamında bir araya gelen Kılıçdaroğlu ve Lillian, Türkiye’deki siyasi gelişmeler ve seçim gündemini konuştu. Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin siyasi tutumunu anlattığı, “partisinin ve Türkiye genelindeki seçmenin erken seçime hazır olduğunu ancak iktidarın seçime sıcak bakmadığını” aktardığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “olası erken seçimde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının hangi niteliklere sahip olması gerektiği” yönündeki görüşlerini ve “CHP’nin Türkiye’deki sığınmacılara ilişkin izlediği politikayı” anlattı.