Kılıçdaroğlu Niğde’de

Kılıçdaroğlu Niğde’de
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Niğde'deki seçim mitinginde konuşuyor...İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:Sözüm söz bu ülkeye huzuru getireceğim, bu ülkede kavgayı bitireceğim, bu ülkede...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Niğde'deki seçim mitinginde konuşuyor...

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Sözüm söz bu ülkeye huzuru getireceğim, bu ülkede kavgayı bitireceğim, bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, bu ülkede işsiz kalmayacak bu ülkede yoksul kalmayacak. Bu ülkeye barış ve huzur gelecek.

Niğde’nin bir havaalanı sorunu var. Temeli ne zaman atılmış 1996. Şu ana kadar bir kazma vurmamışlar. Oysa Niğde için havaalanı çok önemli. Sözüm söz havaalanını yapacağım bir ayıptan daha Niğde’yi kurtaracağız.

Patetes üreticilerinin sorunları var. Çiftçi için mazotu 1,5 lira yapacağız. Diyorlarki petrol dışarıdan geliyor siz nasıl bunu yapacaksınız. Petrolün rafineri çıkış fiyatı 1 lira 21 kuruş. Biz kaçtan vereceğiz 1,5 liradan zarar eden var mı yok. Hem çiftçi hem devlet kazanacak. Mazotu çiftçi üretsin diye vereceğiz. Mısırdaki sağır sultarn da duysun bunu.

Şeker fabrikanız var. Satacaklar da seçim için satmıyorlar bekliyorlar. CHP iktidarında hiçbir şeker fabrikası özelleştirilmeyecek. Fabrikayı modern hala getireceğiz kendi şekerimizi kendimiz üreteceğiz. Kendi patatesimiz kendimiz üreteceğiz

Konya’dan küçük Hollanda’nın tarım ihracatı 150 milyar dolar, Türkiye’nin 12 milyar dolar. Neyimiz eksik. Ahlaklı siyaset yok. Çiftçiyi düşünen siyaset yok.

Ben yandaş için çalışmayacağım. Siyasette cebimi doldurmayacağım doldurana izin vermeyeceğim. Benim için yandaş yok vatandaş var.