Kayıp Balıkçı Çift Bulundu

BURSA'nın Orhangazi’ İlçesinde balıkçılık yapan Saliha Kabaca çifti, kendilerine ait sandalla balık tutmak için açıldıkları İznik Gölü’nden geri dönmeyince ekipler arama kurtarma çalışması başlattı.Orhangazi’ye...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kayıp Balıkçı Çift Bulundu

BURSA'nın Orhangazi’ İlçesinde balıkçılık yapan Saliha Kabaca çifti, kendilerine ait sandalla balık tutmak için açıldıkları İznik Gölü’nden geri dönmeyince ekipler arama kurtarma çalışması başlattı.

Orhangazi’ye bağlı Çakırlı mahallesinde balıkçılık yaparak geçimini sağlayan 65 yaşındaki Salih ve 60 yaşındaki eşi Saliha Kabaca çift, hergün yaptıkları gibi bugünde öğlen saatlerinde kendilerine ait sandal ile balık avlamak için İznik Gölü'ne açıldı. Akşam saatlerinde Çakırlı Mahallesi'ndeki barınağa gelen Kabaca çiftinin çocukları, anne ve babalarının kullandığı sandalı göremeyince evlerine gittiler. Cep telefonları yanıt vermeyen anne ve babalarının eve gelmediğini anlayan çocukları çevrede yaptıkları aramadan sonuç alamayınca jandarmaya haber verdiler. Sahilde devriye halinde gezen jandarma ekipleri 3 çocukları bulunan Kabaca çiftine ulaşamayınca UMKE; AFAD ve AKUT ekiplerinden destek istedi. Salih ve Saliha Kabaca çiftini, jandarma, UMKE; AFAD ve AKUT'un yanı sıra Jandarma Komutanlığına bağlı İznik Bot Komutanlığı'na bağlı ekiplerde göl içersinde arama çalışmalarını sürdürüyor.

KAYIP BALIKÇI ÇİFT BULUNDU

Orhangazi’ye bağlı Çakırlı Mahallesi'nde açıldıkları İznik gölünde kaybolan 65 yaşındaki Salih ve 60 yaşındaki eşi Saliha Kabaca gece yarısı sandalları ile birlikte sahile çıktı. Jandarma ve Arama Kurtarma ekiplerinin yaklaşık 8 saat arama yaptığı İznik Gölü'nde yoğun sisten dolayı yollarını kaybeden ve gölün diğer yakasındaki Narlıca Mahallesi altında sahile çıkan çiftin, burada sisin dağılmasını bekledikleri daha sonra da kendi sandalları ile yeniden Çakırlı altındaki balıkçı barınağına döndükleri kaydedildi.

ARAMA EKİPLERİ SEFERBER OLDU

Salih ve Saliha Kabaca çiftinin kayıp olduğu ihbarını aldıktan sonra Orhangazi Jandarma Komutanlığı ekipleri sahilden, İznik Bot Komutanlığı ekipleri ise, göl içinde saatlerce arama yaptı. Bursa Mavi Keyif Arama Kurtarma ekipleri ile AFAD ekiplerinin de bulunması için seferber olduğu çift saat 03.30 sıralarında sahile döndü. Sahilde endişeli bir şekilde anne ve babasını bekleyen oğulları İsmail Kabaca, yaşlı balıkçı çiftin dönüşü ile büyük sevinç yaşadı. Jandarma ekipleri tarafından alınan ve sağlık durumları iyi olan balıkçı çift yaşlı çift daha sonra Çakırlı’daki evlerine bırakıldı.