Kasap 'panik butonuna' dikkat çekti: Hekimler bıçaklanıyor

CHP'li Kasap, Viranşehir'de diplomasını yırtan doktoru anlattı ve Bakan Koca'ya tepki gösterdi. Kasap, "Hekim arkadaşlarımız darbediliyor, bıçaklanıyor. Bir panik butonu, bir x-ray cihazı olmayan hastanelerde çalışıyor" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Haziran 2022 16:16
Kasap 'panik butonuna' dikkat çekti: Hekimler bıçaklanıyor

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfa'da darbedilen doktorun diplomasını yırttığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu konuda sosyal medya hesabından paylaşımda bulunduğunu da hatırlatan Kasap, Bakan Koca'nın bu şekilde günü geçirmeye çalıştığını söyledi.

Tıp diplomasının artık bir işe yaramadığını, doktorluğun itibarsızlaştırıldığını da aktaran Kasap, "Hekim arkadaşlarımız darbediliyor, bıçaklanıyor. Bir panik butonu, bir x-ray cihazı olmayan hastanelerde çalışıyor" dedi.

Aile hekimlerinin, görev yaptığı yerlerin her türlü masrafından sorumlu olduğunu ifade eden Kasap, masraflar için öngörülen tutarın enflasyona rağmen güncellenmediğini, bu nedenle hekimlerin mali açıdan zor duruma düştüğünü kaydetti.

CHP'li Kasap, "(Sağlık nasıl idare ediliyor?) diye sorarsanız, ülkede ekonominin durumu nasılsa, sağlığın durumu da o maalesef. Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yoktur" diye konuştu.