IŞİD saldırıları arttı

IŞİD saldırıları arttı
Terör örgütü IŞİD, son 48 saat içerisinde Anbar ve Selahattin illerinde oldukça kanlı operasyonlara imza attı. 15 Nisan'dan beri Irak'ın batısındaki Anbar'ın şehir merkezi Ramadi'ye giren terör örgütü militanları bugün Ramadi'nin...

Terör örgütü IŞİD, son 48 saat içerisinde Anbar ve Selahattin illerinde oldukça kanlı operasyonlara imza attı. 15 Nisan'dan beri Irak'ın batısındaki Anbar'ın şehir merkezi Ramadi'ye giren terör örgütü militanları bugün Ramadi'nin bazı bölgelerini kontrol altına aldı.

IŞİD militanları Ramadi Devlet Hastanesi ve Anbar Operasyonlar Komutanlığı'nı kuşattı. Anbar'da IŞİD'le mücadele eden aşiretler Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'ndan acil askeri destek istedi.

Elbu Alvan Aşireti şeyhi şeyh Ömer Şeyhan El Elvani yaptığı açıklamada, IŞİD'in Ramadi'ye girerek Büyük Ramadi Camii ve El Şerike bölgesini kontrol altına aldığını söyledi. El Elvani, dün El Habbaniye Üssü'nden gelen askeri gücün bugün sabah saatlerinde geri çekildiğini belirtti.

Öte yandan Anbar Polis Komutanlığı'nda bir kaynak, IŞİD'in El Sufiye bölgesinde bulunan polis, asker ve aşiret mensuplarını kuşattığını bildirdi. IŞİD'in kuşattığı kişilere yardımların ulaşmaması için tüm yolları kestiği de bildirildi. Terör örgütü IŞİD, Selahattin ilinin Beyci ilçesinde Irak'ın en büyük petrol rafinerisine yönelik geniş kapsamlı operasyon düzenledi. IŞİD militanlarının düzenlediği intihar eylemi sonucu 1'i albay rütbeli asker olmak üzere 6 Irak askeri hayatını kaybetti.

IŞİD, saldırılarına dair görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.