Hacettepe Üniversitesi öğrencileri: Araç ve gereçlerin yoksunluğundan bilimsel eğitim göremiyoruz

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri: Araç ve gereçlerin yoksunluğundan bilimsel eğitim göremiyoruz

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi bünyesindeki Biyoloji Bölümü öğrencileri alt yapı yetersizliği nedeniyle bilimsel eğitim almakta güçlük yaşıyor.

Oda TV'den Yusuf Yavuz'un haberine göre; biyoloji bölümünde iki yıldır doğalgaz olmaması yüzünden steril ortamda yapılması gereken bilimsel çalışmaların aksadığını belirten öğrenciler, Hacettepe Üniversitesi'nin birçok üniversiteden daha fazla bütçeye sahip olduğuna dikkat çekerek, "Altyapı sorununun çözülüp doğal gazın kullanıma sunulması en somut talebimizdir. Bilimsel eğitim hakkımızdır" açıklamasında bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğrencileri geleceğin bilim insanlarının yetişmesi için hayati önemde olan bölümdeki bilimsel laboratuvarda yaşanan sorunlar karşısında isyan etti.

Üniversite yönetimine de iletilen sorunların çözümü için ortak bir açıklama yapan Biyoloji Bölümü öğrencileri, 1965 yılında enstitü olarak açılan, ardından ise üniversite bünyesine geçen bölümün akademik başarılarının yanında öğretim kadrosuyla da önemli bir kurum olduğuna değinerek, "Fakat bu denli köklü ve bilimsel başarılarıyla ünlü bölümümüzde biz öğrenciler bir çok sıkıntıyla karşı karşıya kalıyoruz. Normal şartlarda bulunması gereken araç ve gereçlerin yoksunluğu yeterli bilimsel eğitim görmememize neden oluyor" ifadelerine yer verdi.

Gündem