ERDOĞAN’DAN 2. GERİ ADIM

ERDOĞAN’DAN 2. GERİ ADIM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık sistemine geçiş için 400 milletvekilinden vazgeçip ”335 de yeter” dedi ve ilk geri adımını attı. Şimdi de 81 ilde yapmayı planladığı mitingleri erteledi. Erdoğan Cumhurbaşkanlığına...

ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık sistemine geçiş için 400 milletvekilinden vazgeçip ”335 de yeter” dedi ve ilk geri adımını attı. Şimdi de 81 ilde yapmayı planladığı mitingleri erteledi. Erdoğan Cumhurbaşkanlığına seçilmesinden dolayı 81 ilde ”teşekkür” mitinglerine çıkacağını açıklamıştı.

Erdoğan’ın 81 ile teşekkür mitingleri düzenleme kararı, AKP’nin seçim kampanyası düşünülerek gereği revize edildi. Erdoğan bir iki il hariç seçime kadar miting düzenlemeyecek. Parti tabanının, aynı ilde, farklı tarihlerde de olsa iki mitinge katılmasının zor olduğu, bunun da meydanların doldurulmasında sıkıntı yaratacağı hesaplandı.

Erdoğan da ”Teşekkür” mitinglerini ertelemeye karar verdi. Karar, Başbakan Davutoğlu’nun yapacağı seçim mitinglerine alternatif olarak görünmemesi için de alındı. Erdoğan seçim süresince mesajlarını TV programları ve Ankara’daki toplantılar aracılığıyla verecek.