Erdoğan'a İzmir'den Şok!

Erdoğan'a İzmir'den Şok!
Erdoğan 1 milyon kişi topladığı İzmir’de, 10 bin kişiyi zor buldu.SÖZCÜ'nün haberine göre;Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir Atatürk Stadı’nda gerçekleştirdiği “toplu açılış” programı, Vali’nin...

Erdoğan 1 milyon kişi topladığı İzmir’de, 10 bin kişiyi zor buldu.

SÖZCÜ'nün haberine göre;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir Atatürk Stadı’nda gerçekleştirdiği “toplu açılış” programı, Vali’nin çabalarına rağmen ilgi görmedi. Cumhurbaşkanlığı kampanyasında 10 ay önce İzmir Gündoğdu Meydanı’nı taşıma kalabalıkla hınca hınç dolduran Erdoğan aynı İzmir’de bu kez boş tribüne konuştu. Katılımın çok az olması üzerine Erdoğan’ın görevlilere, tribünlerde oturan vatandaşların sahada toplanması talimatını verdiği, fakat bunun da yeterli olmadığı öğrenildi.

Bir türlü barışamadığı İzmirliler, Erdoğan’a önceki gün soğuk duş yaşattı… Tarafsızlığını unutup toplu açılış bahanesiyle AKP’ye oy isteyen Erdoğan, İzmir Atatürk Stadı’nda hüsrana uğradı.

Valilik ve Akp teşkilatı seferber edilmesine rağmen, 70 bin kişilik stadyuma 8-10 bin kişi zor getirildi. Miting 1 saat geç başladı. Yine gelen olmayınca tribünde oturanlar sahaya indirildi.

Yandaş tv ve gazeteler stattaki boşluğu gizleyip doluymuş gibi yayın yaptı. Oysa Erdoğan için geçen yıl İzmir Gündoğdu Meydanı’na, çevre illerden 1 milyona yakın AKP’li taşınmıştı.