'Devleti akıl ile yönetirseniz sorunları aşarsınız'

'Devleti akıl ile yönetirseniz sorunları aşarsınız'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devleti akıl ile yönetirseniz pek çok sorunu aşmış olursunuz" dedi.CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı, Türkiye Ziraat Mühendisliği 8. Teknik Kongresinde bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu,...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devleti akıl ile yönetirseniz pek çok sorunu aşmış olursunuz" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı, Türkiye Ziraat Mühendisliği 8. Teknik Kongresinde bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, devletin akıl ile yönetilmesi gerektiğini vurgulayarak "Devleti akıl ile yönetirseniz pek çok sorunu aşmış olursunuz" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, önyargı ile bilim insanlarının söylediklerine kulak tıkayarak ülkenin yönetilmesi durumunda farklı bir Türkiye ortaya çıkacağını vurgulayarak, gelinen noktanın bu olduğunu söyledi.

Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda tek kaynağın tarım olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, tarımın sanayiye kaynaklık yaptığı vurgulayarak bu sayede onlarca yüzlerce fabrikalar kurulduğunu ifade etti.

"Üretici zarar ederse niçin üretsin" diyen Kılıçdaroğlu, "Tarımı hep beraber yok ettik" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, dünyanın en pahalı mazotunun kullanıldığını vurguladı.